• понеделник, 20 мај 2024
МД „Илинден“-Тирана упати честитки до првата група студенти кои го завршија првиот циклус по македонски јазик на Факултетот за странски јазици во Тирана

МД „Илинден“-Тирана упати честитки до првата група студенти кои го завршија првиот циклус по македонски јазик на Факултетот за странски јазици во Тира...

Тирана, 17 мај 2024 (МИА) - Македонското друштво „Илинден“-Тирана упату...

МД „Илинден“-Тирана девет години равноправен член на ФУЕН

МД „Илинден“-Тирана девет години равноправен член на ФУЕН

Дебар, 15 мај 2024 (МИА) - Македонско друштво „Илинден“-Тирана денеска одбележува девет години од пр...

Делегација на МВР на Министерска конференција на Западен Балкан во Тирана

Делегација на МВР на Министерска конференција на Западен Балкан во Тирана

Дебар, 15 мај 2024 (МИА) - На министерска конференција на Западен Балкан на тема „Соработка за безбе...

Националниот џез оркестар настапи на „Аlbania jazz fest“

Националниот џез оркестар настапи на „Аlbania jazz fest“

Тирана, 14 мај 2024 (МИА) -  Македонскиот Културно-информативен це...

Националниот џез оркестар ќе настапи на The Balkan Jazz Showcase во Тирана

Националниот џез оркестар ќе настапи на The Balkan Jazz Showcase во Тирана

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Националниот џез оркестар ќе настапи на четвртиот фестивал Balkan Jazz S...

МД

МД"Илинден"-Тирана ја честиташе победата на Силјановска-Давкова и ВМРО-ДПМНЕ

Дебар, 9 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Македонското друштво "Илинден"-Тирана, Никола Ѓурѓај, во...

Македонската амбасада во Тирана за нашите државјани кои ќе летуваат во Албанија објави телефонски броеви за итни случаи

Македонската амбасада во Тирана за нашите државјани кои ќе летуваат во Албанија објави телефонски броеви за итни случаи

Тирана, 1 мај 2024 (МИА) – Пред почетокот на главната туристичка сезона во Албанија, а имајќи го пре...

Али Ахмети прогласен за почесен граѓанин на Тирана

Али Ахмети прогласен за почесен граѓанин на Тирана

Тирана, 30 април 2024 (МИА) - Советот на општина Тирана на денешната седница донесе одлука со која з...

Отворена изложба на сликарката Тања Манева во Тирана

Отворена изложба на сликарката Тања Манева во Тирана

Скопје, 27 април 2024 Во македонскиот Културно Информативен центар во Тирана, беше отворена...

Приведени најмалку три лица за насилно однесување на протестот во Тирана

Приведени најмалку три лица за насилно однесување на протестот во Тирана

Тирана, 26 април 2024 (МИА) - Протестот на опозицијата пред градското собрание на Тирана, проследен...

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Таравари од Цирих: Северна Македонија е на крстопат, треба да ја зголеми соработката со Приштина, Тирана, Софија и Атина 

Скопје, 20 април 2024 Кандидатот за претседател на ВЛЕН, Арбен Таравари заедно со лидери...

Ѓурѓај имал средба со претставници на македонската Амбасада во Тирана

Ѓурѓај имал средба со претставници на македонската Амбасада во Тирана

Дебар, 19 април 2024 (МИА) - Претседателот на Македонското друштво „Илинден“ - Тирана, Никола Ѓурѓај...

На аеродромот во Тирана во првите три месеци рекордни над 1,9 милиони патници

На аеродромот во Тирана во првите три месеци рекордни над 1,9 милиони патници

Тирана, 7 април 2024 (МИА) - На меѓународниот аеродром во Тирана (ТИА) во првиот квартал од годинава...

Протест пред општина Тирана, се бара оставка на градоначалникот Велиај

Протест пред општина Тирана, се бара оставка на градоначалникот Велиај

Тирана, 5 април 2024 (МИА) - Пред градското собрание на Тирана денеска беше одржан протест во органи...

Делегација на општина Дебар во Тирана во посета на Здружението на дебрани по потекло

Делегација на општина Дебар во Тирана во посета на Здружението на дебрани по потекло

Дебар, 1 април 2024 (МИА) - Делегација на општина Дебар, предводена од...

Image

Остани поврзан