• вторник, 16 јули 2024
Базар со рачни изработки и локални деликатеси во Струга

Базар со рачни изработки и локални деликатеси во Струга

Струга, 16 јули 2024 (МИА) - Mлади креативци од југоисточниот регион на државата в сабота во Паркот...

Расте интересот за стручно образование во Струга

Расте интересот за стручно образование во Струга

Струга, 16 јули 2024 (МИА) - Интересот за стручно образование во струшките средни училишта секоја го...

Двојно повеќе повици во струшката брза помош, сообраќајот проблем за движење на екипите

Двојно повеќе повици во струшката брза помош, сообраќајот проблем за движење на екипите

Струга, 13 јули 2024 (МИА) - Високите температури, враќањето на печалбарите, како и големиот број ту...

ЛШ: Струга потклекна во финишот во Братислава

ЛШ: Струга потклекна во финишот во Братислава

  Братислава, 10 јули 2024 (МИА) – Македонскиот фудбалски првак Струга со пораз ги стар...

Под контрола пожарот во Струшко, се работи на целосно гаснење

Под контрола пожарот во Струшко, се работи на целосно гаснење

Струга, 10 јули 2024 (МИА) - Ставен е под контрола големиот пожар што вчера попладне ја зафати шумат...

Голем шумски пожар во Струшко, во гаснењето вклучен хеликоптер на МВР

Голем шумски пожар во Струшко, во гаснењето вклучен хеликоптер на МВР

Струга, 9 јули 2024 (МИА) - Голем шумски пожар беснее во близина на струшкото село Делогожда, потврд...

Штаб за превенција ќе создава позитивна атмосфера за туристите и граѓаните во Струга

Штаб за превенција ќе создава позитивна атмосфера за туристите и граѓаните во Струга

Струга, 6 јули 2024 (МИА) - Стружани да покажат висока граѓанска култура во секојдневните интеракции...

Левица: Властите - слепи и неми пред екокриминалот на струшкиот брег

Левица: Властите - слепи и неми пред екокриминалот на струшкиот брег

Скопје, 6 јули 2024  Продолжува уништувањето на крајбрежјето на Струга, каде што узурпа...

Нема интерес за спасувачи на вода на струшките плажи

Нема интерес за спасувачи на вода на струшките плажи

Струга, 4 јули 2024 (МИА) - Само една плажа на струшкото крајбрежје има обучени спасувачи на отворен...

Спировски нов фудбалер на Струга

Спировски нов фудбалер на Струга

Струга, 1 јули 2024 (МИА) – Шампионот Струга го промовираше денеска во свое ново засилување за с...

Познати учесниците на 52. Меѓународен ракометен турнир „Струга 2024“

Познати учесниците на 52. Меѓународен ракометен турнир „Струга 2024“

Струга, 1 јули 2024 (МИА) - Вардар, Еурофарм Пелистер, Тиквеш, АЕК (Грција), ГУИФ Ескилстуна (Шведск...

Се реновира зградата на Струшката пожарна

Се реновира зградата на Струшката пожарна

Струга, 1 јули 2024 (МИА) - Целосно се реновира внатрешно и надворешно зградата на Територијалната п...

Струга ја отвора европската сезона за македонските клубови

Струга ја отвора европската сезона за македонските клубови

Нион, 24 јуни 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска ги објави термините за...

Охрид, Струга и Подградец ќе соработуваат и во текот на оваа туристичка сезона

Охрид, Струга и Подградец ќе соработуваат и во текот на оваа туристичка сезона

Дебар, 23 јуни 2024 (МИА) - Општините Подградец, Охрид и Струга ќе соработуваат и во текот на оваа т...

Изработки на лицата со попреченост во Струга в петок достапни за јавноста

Изработки на лицата со попреченост во Струга в петок достапни за јавноста

Струга, 19 јуни 2024 (МИА) - Рачни изработки на лицата со попреченост, корисници на Дневниот центар...

Image

Остани поврзан