• вторник, 16 јули 2024
Германскиот емисар за Западен Балкан, Саразин во Приштина на средба со Османи

Германскиот емисар за Западен Балкан, Саразин во Приштина на средба со Османи

Приштина, 28 мај 2024 (МИА) – Косовската претседателка, Вјоса Османи го прими денеска специјалниот п...

Груби - Сарацин: Уставните измени се неопходен процес за европската иднина на земјата

Груби - Сарацин: Уставните измени се неопходен процес за европската иднина на земјата

Скопје, 16 мај 2023 (МИА) - Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи...

Саразин: Косово е срцето на Европа и местото му е во Советот на Европа

Саразин: Косово е срцето на Европа и местото му е во Советот на Европа

Image

Остани поврзан