• недела, 26 мај 2024
Руне ја обнови соработката со Муратоглу

Руне ја обнови соработката со Муратоглу

  Лондон, 22 февруари 2024 (МИА) – Седморангираниот тенисер на АТП листата, 20-годишнио...

Ѓоковиќ: Руне апсолутно ја заслужи победата

Ѓоковиќ: Руне апсолутно ја заслужи победата

Париз, 7 ноември 2022 (МИА) - Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ упати комплименти за играта на Холгер Руне...

Image

Остани поврзан