• среда, 19 јуни 2024
Мисајловски: Економијата како столб на новата влада, борба против корупција, да направиме подобро утре се дел од темелните принципи за кои се разговара со Вреди

Мисајловски: Економијата како столб на новата влада, борба против корупција, да направиме подобро утре се дел од темелните принципи за кои се разговар...

Скопје, 13 мај 2024 Главна особина помеѓу коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди треба да бидат т...

Мисајловски: На 8 мај да ставиме печат на една голема историска победа

Мисајловски: На 8 мај да ставиме печат на една голема историска победа

Скопје, 30 април 2024  Денеска сме повторно во Гази Баба, како и секогаш во Гази Баба с...

Мисајловски: Масовна мобилизација на 8 мај за 50 000 нови работни места 

Мисајловски: Масовна мобилизација на 8 мај за 50 000 нови работни места 

Скопје, 29 април 2024 „Горд сум на вас! На 24 април вие избравте Македонија повторно да биде...

Мисајловски: Наскоро изградба на детска градинка во Стопански Двор, проект вреден 60 милиони денари

Мисајловски: Наскоро изградба на детска градинка во Стопански Двор, проект вреден 60 милиони денари

Скопје, 27 април 2024 Денеска сме тука во Ѓорче Петров во Стопански Двор каде што позади мен...

Мисајловски: Како идна влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ директно ќе го помагаме спортот со 50 милиони евра пари од буџетот за четири години

Мисајловски: Како идна влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ директно ќе го помагаме спортот со 50 милиони евра пари од буџетот за четири години

Скопје, 22 април 2024  Денеска сме повторно во Бутел, навистина ми е драго кога доаѓам...

Мисајловски: Собранието да има 90 пратеници и да се укине балансерот при вработувањето

Мисајловски: Собранието да има 90 пратеници и да се укине балансерот при вработувањето

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Втората изборна единица Вл...

Мисајловски: Во фокусот на програмата на ВМРО-ДПМНЕ е економијата и животниот стандард

Мисајловски: Во фокусот на програмата на ВМРО-ДПМНЕ е економијата и животниот стандард

Скопје, 19 април 2024 Денеска сум повторно во Ѓорче Петров заедно со пратеникот Бојан Стојан...

Мисајловски: Ни треба поддршка од целиот македонски народ за да направиме историска победа за Македонија

Мисајловски: Ни треба поддршка од целиот македонски народ за да направиме историска победа за Македонија

18 април 2024  Денеска започн...

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Мисајловски: За да почнат промените, потребна е масовна поддршка на 24 април за Силјановска Давкова

Скопје, 16 април 2024 Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер...

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Мисајловски:Пендаровски со репертоар на омраза кон Силјановска Давкова, таа е најдобриот претседателски кандидат 

Скопје, 15 април 2024   Интегрален текст од изјава за медиуми Говорник:...

Мисајловски: Ни треба голема мобилизација на овие избори, граѓаните да излезат на 24 април и да го дадат гласот за Силјановска Давкова

Мисајловски: Ни треба голема мобилизација на овие избори, граѓаните да излезат на 24 април и да го дадат гласот за Силјановска Давкова

Скопје, 14 април 2024  Денеска тука во Ѓорче Петров може да видите една преубава слика...

Мисајловски: На 24 април заокружете го бројот 2 за Силјановска Давкова за заедно да пишуваме позитивна историја за Македонија

Мисајловски: На 24 април заокружете го бројот 2 за Силјановска Давкова за заедно да пишуваме позитивна историја за Македонија

Скопје, 13 април 2024 Деновиве бев во посета на повеќе населени места, видов што се сѐ прав...

Мисајловски: Сите да се сплотиме и да донесеме промени

Мисајловски: Сите да се сплотиме и да донесеме промени

13 април 2024  Еден убав ден во Куманово.Навистина ми...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ линеарно ќе ги покачи пензиите за 5.000 денари на сите пензионери

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ линеарно ќе ги покачи пензиите за 5.000 денари на сите пензионери

Скопје, 10 април 2024 Пред се би сакал да го честитам денешниот празник Рамазан Бајрам, да п...

Мисајловски: Првата работа за која ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага е борбата против криминалот и корупцијата

Мисајловски: Првата работа за која ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага е борбата против криминалот и корупцијата

Скопје, 8 април 2024  Продолжуваме со кампањата. Денеска сме во Бутел заедно со заменик...

Image

Остани поврзан