• сабота, 15 јуни 2024
Во кумановскиот затвор се самоуби убиецот на Танкица Маладеновска од Кочани

Во кумановскиот затвор се самоуби убиецот на Танкица Маладеновска од Кочани

Куманово/Штип 8 јуни 2024 (МИА) - Усеин Рашидов кој лани на свиреп начин ја уби Танкица Маладеновска...

Компанијата Амфенол Технолоџи Македонија од Кочани достигна три илјади вработени

Компанијата Амфенол Технолоџи Македонија од Кочани достигна три илјади вработени

Кочани, 27 мај 2024 (МИА) – Компанијата Амфенол Технолоџи Македонија од...

Гран-при „Васил Ќортошев“ на 61. Драмски аматерски фестивал за Летечка театарска група од Тетово

Гран-при „Васил Ќортошев“ на 61. Драмски аматерски фестивал за Летечка театарска група од Тетово

Кочани, 27 мај 2024 (МИА) – Претставата „Момчето со пругасти пижами“ во изведба на Летечката театарс...

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Кочани поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Штип - Кочани поради сообраќајка

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа денеска од 7:40...

Фотоволтаични панели за струја се поставуваат на кровот на ОУ „Никола Карев“ во Кочани

Фотоволтаични панели за струја се поставуваат на кровот на ОУ „Никола Карев“ во Кочани

Кочани, 23 мај 2024 (МИА) – Во ОУ „Никола Карев“ во Кочани во тек се градежни работи за поставување...

Општина Кочани лани заштедила над 23 милиони денари од трошоците за јавно осветлување

Општина Кочани лани заштедила над 23 милиони денари од трошоците за јавно осветлување

Кочани, 23 мај 2024 (МИА) – Позитивна разлика од над 23 милиони денари остварила Општина Кочани во т...

Почна 61. Драмски аматерски фестивал на Македонија во Кочани

Почна 61. Драмски аматерски фестивал на Македонија во Кочани

Кочани, 21 мај 2024 (МИА) - Шеснаесет домашни театарски ансамбли и групи, како и гости од Република...

Доделени признанија за најдобрите пожарникари во Кочани по повод Денот на пожарникарството

Доделени признанија за најдобрите пожарникари во Кочани по повод Денот на пожарникарството

Кочани, 20 мај 2024 (МИА) – Со свечена смотра на припадниците на Територијалната противпожарна едини...

61. Драмски аматерски фестивал на Македонија ќе се одржи од 20 до 26 мај во Кочани

61. Драмски аматерски фестивал на Македонија ќе се одржи од 20 до 26 мај во Кочани

Кочани, 11 мај 2024 (МИА) – Под мотото „Знаеме што сме, но не знаеме што можеме да бидеме“, од 20 до...

Приведен кочанчанец за агресивност и со пиштол удирање женско лице

Приведен кочанчанец за агресивност и со пиштол удирање женско лице

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Кочанчанец бил приведен поради агресивно однесување и удирање со пиштол...

Во кочанскиот регион пријавени уште 164 лица кои ќе гласаат во домашни услови

Во кочанскиот регион пријавени уште 164 лица кои ќе гласаат во домашни услови

Кочани, 7 мај 2024 (МИА) – Во четирите општини од кочанскиот регион се пријавиле уште 164 болни и из...

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Ковачевски: СДСМ учи од грешките, но давањето поддршка на ВМРО-ДПМНЕ значи враќање кон минатото

Кочани, 3 мај 2024 (МИА) – СДСМ ја прифати казната од граѓаните на првиот круг од претседателските и...

Ковачки: Ветуваме изградба на експресниот пат Кочани-Виница-Делчево и  реконструкција на пругата Кочани - Велес

Ковачки: Ветуваме изградба на експресниот пат Кочани-Виница-Делчево и реконструкција на пругата Кочани - Велес

Скопје, 3 мај 2024  Денеска во пресрет на големиот христијански празник сме во посета н...

Ковачки: Криминалецот Ахмети ќе ги врати парите со кои во Третата изборна единица врши поткуп на граѓаните и ќе оди во опозиција

Ковачки: Криминалецот Ахмети ќе ги врати парите со кои во Третата изборна единица врши поткуп на граѓаните и ќе оди во опозиција

Кочани, 27 април 2024 (МИА) – На 8 мај ќе го зададеме вториот удар на оваа криминална власт и ќе поб...

Мицкоски: Европски ли е кога Ахмети викаше УЧК во Скопје, со СДС и ДУИ се подрива идејата за ЕУ

Мицкоски: Европски ли е кога Ахмети викаше УЧК во Скопје, со СДС и ДУИ се подрива идејата за ЕУ

Кочани, 27 април 2024 (МИА) – Додека се колнат во ЕУ - ја купуваат Соравија, додека зборат за правда...

Image

Остани поврзан