• понеделник, 17 јуни 2024
Стојаноска: Гордана Силјановска - Давкова  е најдобриот кандидат за претседател

Стојаноска: Гордана Силјановска - Давкова е најдобриот кандидат за претседател

Скопје, 13 април 2024  Денешн...

ВМРО-ДПМНЕ бара да се свика продолжение на седницата за уставни измени

ВМРО-ДПМНЕ бара да се свика продолжение на седницата за уставни измени

Скопје, 4 септември 2023 ( МИА) - Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денеска поднесe барањ...

Стојаноска: Владејачкото мнозинство не ја свикува комисијата за избори и именувања зашто нема мнозинство

Стојаноска: Владејачкото мнозинство не ја свикува комисијата за избори и именувања зашто нема мнозинство

Скопје, 18 февруари 2022 Ова собрание тешко функционира после локалните избори затоа што има измени во...

Стојановска: Нелогично е седниците на Собранието да се одвиваат онлајн

Стојановска: Нелогично е седниците на Собранието да се одвиваат онлајн

Скопје, 25 октомври 2020  Дафина Стојаноска, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието во своето гостување...

Прес-конференција на Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ за постапките на ЈО

Прес-конференција на Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ за постапките на ЈО

Скопје, 31 мај 2020 Зоран Заев и ЈО директно го штитат осомничениот за криминал Ден Дончев кој незакон...

Image

Остани поврзан