• среда, 19 јуни 2024
Руски „Гаспром“ ќе биде спонзор на унгарски Ференцварош

Руски „Гаспром“ ќе биде спонзор на унгарски Ференцварош

  Будимпешта, 23 април 2024 (МИА) – Руската енергетска компанија „Гаспром“ ќе стане спо...

„Газпром“ потврди дека помалку гас се испорачува преку Украина

„Газпром“ потврди дека помалку гас се испорачува преку Украина

Киев, 11 мај 2022 (МИА) - Рускиот енергетски гигант „Газпром“ потврди дека помалку гас се испорачува пр...

Санду: Молдавија се подготвува за можен прекин во испораката на гас од Русија

Санду: Молдавија се подготвува за можен прекин во испораката на гас од Русија

Кишињев, 29 април 2022 (МИА) - Молдавските власти се подготвуваат за можен прекин во испораката на гас...

Газпром ќе испорачува повеќе гас за Европа

Газпром ќе испорачува повеќе гас за Европа

Москва, 8 ноември 2021 (МИА) - Извршниот директор на „Газпром“, Алексеј Милер вети дека компанијата ќе...

Гаспром предупредува на ризиците од транзит на гас преку Белорусија и Украина

Гаспром предупредува на ризиците од транзит на гас преку Белорусија и Украина

Москва, 7 октомври 2020 (МИА) – Неизвесноста околу политичката иднина на Белорусија претставува ризик з...

Полска: Казна од 57 милиони американски долари за Гаспром поради Северен тек 2

Полска: Казна од 57 милиони американски долари за Гаспром поради Северен тек 2

Варшава, 3 август 2020 (МИА) – Полскиот антимонополски регулатор „УОКиК“ денеска соопшти дека го казнил...

Image

Остани поврзан