• недела, 19 мај 2024
Непоразениот Баер Леверкузен го собори европскиот рекорд стар 59 години

Непоразениот Баер Леверкузен го собори европскиот рекорд стар 59 години

  Берлин, 10 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Баер Леверкузен под водство на тренерот Ча...

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

Борусија Дортмунд прв финалист во Лигата на шампиони

  Париз, 7 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Борусија Дортмунд се пласираа во финалето на...

Тен Хаг би можел да се врати во Баерн Минхен

Тен Хаг би можел да се врати во Баерн Минхен

Минхен, 4 мај 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен ги разгледува опциите за нов тренер на тимо...

Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Зидан: Нема да биде лесно вечерва, но Реал е Реал

Минхен, 30 април 2024 (МИА) - Поранешниот играч и тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека н...

Баерн Минхен блиску до потпис со Зидан

Баерн Минхен блиску до потпис со Зидан

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - Зинедин Зидан е на чекор од тоа да стане тренер на Баерн Минхен, тврди...

Германските тимови повторија достигнување старо речиси 30 години

Германските тимови повторија достигнување старо речиси 30 години

Минхен, 19 април 2024 (МИА) - По натпреварите во текот на неделата, Бундеслигата сега има дури три е...

Половина тим на Баерн под знак прашалник за дуелот со Арсенал

Половина тим на Баерн под знак прашалник за дуелот со Арсенал

Минхен, 6 април 2024 (МИА) - Голманот Мануел Нојер останува надвор од теренот за гостувањето на Баер...

Тухел: Пласманот на табелата не е важен во дербито со Борусија

Тухел: Пласманот на табелата не е важен во дербито со Борусија

Минхен, 29 март 2024 (МИА) - Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел не смета дека дербито против Бору...

Терзиќ се надева на прекинување на црната серија против Баерн Минхен

Терзиќ се надева на прекинување на црната серија против Баерн Минхен

Минхен, 29 март 2024 (МИА) - Борусија Дортмунд сака да ја прекине лошата серија од 9 последователни...

Баерн ќе го обештети Тухел со 12 милиони евра

Баерн ќе го обештети Тухел со 12 милиони евра

  Минхен, 28 март 2024 (МИА) – Актуелниот германски фудбалски првак Баерн Минхен ќе им...

Хари Кејн и понатаму верува дека Баерн може да ја освои титулата

Хари Кејн и понатаму верува дека Баерн може да ја освои титулата

Минхен, 14 март 2024 (МИА) - Хари Кејн, кој има силна сезона за Баерн Минхен, сака Баварците да побе...

Румениге: Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Румениге: Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Минхен, 5 март 2024 (МИА) - Членот на Надзорниот одбор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге е убеден дека Интер може...

Де Лихт: Фудбалерите мора да преземат одговорност за заминувањето на Тухел

Де Лихт: Фудбалерите мора да преземат одговорност за заминувањето на Тухел

Минхен, 4 март 2024 (МИА) - Централниот дефанзивец на Баерн Минхен, Матијс де Лихт изјави дека играч...

Тухел пред реваншот со Лацио: Не сакам да губам, овој момент е многу важен за мене

Тухел пред реваншот со Лацио: Не сакам да губам, овој момент е многу важен за мене

Минхен, 4 март 2024 (МИА) - Баерн Минхен со гол негатива го пречекува Лацио во битката за пласман во...

Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

Рибери ќе биде тренер во фудбалската академија на Баерн

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Повеќе германски медиуми објавија денеска дека од почеток...

Image

Остани поврзан