• недела, 26 мај 2024
Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Тен Хаг: Имаме одлична можност да освоиме втор трофеј за две години

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, верува дека неговиот т...

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Гвардиола: Го почитуваме Јунајтед и нивната историја, но во последната деценија бевме подобри

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека е пријатно изнен...

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Онана: Освојувањето на ФА Купот нема да ја направи нашата сезона успешна

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Голманот на Манчестер Јунајтед, Андре Онана не верува дека евентуален...

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Мегваер го пропушта финалето на ФА Купот

Манчестер, 24 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер ќе го пропушти финал...

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Раководството на Јунајтед веќе одлучило за иднината на Тен Хаг

Манчестер, 22 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед веќе донел одлука да се раздели со својот менаџер...

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Руни кон раководството на Јунајтед: Задржете го Бруно и ослободете се од другите

Манчестер, 16 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед не може да се опорави по заминувањето на Сер Алекс...

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

Шансите Тен Хаг да остане во Јунајтед се 50:50

  Манчестер, 15 мај 2024 (МИА) - Во моментов, шансите Ерик тен Хаг да го води Манчестер...

Касемиро и Фернандеш би можеле да ја продолжат кариерата во Саудиска Арабија

Касемиро и Фернандеш би можеле да ја продолжат кариерата во Саудиска Арабија

Лондон, 14 мај 2024 (МИА) - Клубови од првенството на Саудиска Арабија покажуваат интерес за играчит...

Саутгејт негира дека разговарал со Манчестер јунајтед

Саутгејт негира дека разговарал со Манчестер јунајтед

Лондон, 13 мај 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги коментираше информациите дека б...

Касемиро беше дриблан осум пати на мечот со Кристал Палас - ова е сезонски антирекорд во Премиер лигата

Касемиро беше дриблан осум пати на мечот со Кристал Палас - ова е сезонски антирекорд во Премиер лигата

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) - Касемиро имаше проблем да ги запре играчите на Кристал Палас синоќа во на...

Мегваер е надвор од терените до крајот на сезоната поради повреда

Мегваер е надвор од терените до крајот на сезоната поради повреда

Манчестер, 6 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер ќе биде надвор од терен...

Јунајтед ќе го продолжи договорот со Гринвуд

Јунајтед ќе го продолжи договорот со Гринвуд

Манчестер, 3 мај 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед одлучи да го продолжи договорот со крилниот напаѓач...

Тен Хаг: Ни требаат засилувања, но имаме добра основа

Тен Хаг: Ни требаат засилувања, но имаме добра основа

Манчестер, 2 мај 2024 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг изјави дека се надева де...

Манчестер јунајтед именуваше тројца играчи кои нема да го напуштат клубот на лето

Манчестер јунајтед именуваше тројца играчи кои нема да го напуштат клубот на лето

Манчестер, 30 април 2024 (МИА) - Раководството на Манчестер јунајтед одлучи за фудбалерите околу кои...

Јунајтед размислува да го продаде Маркус Рашфорд

Јунајтед размислува да го продаде Маркус Рашфорд

Манчестер, 29 април 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед размислува за продажба на Маркус Рашфорд доколку...

Image

Остани поврзан