• четврток, 30 мај 2024
Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Зеленски по средбата со Вучиќ: И се заблагодарив на Србија за помошта и поддршката за Украина

Тирана, 28 февруари 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски на платфорната Х сподели...

Image

Остани поврзан