• недела, 14 јули 2024
МНР: За патувањето на синот на Мицкоски не се потрошени средства од буџетот на државата

МНР: За патувањето на синот на Мицкоски не се потрошени средства од буџетот на државата

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Министерството за надворешни работи и надворешна трговија денеска преку...

СДСМ: Мицкоски да ги објави приватните сметки за картата и трошоците за синот

СДСМ: Мицкоски да ги објави приватните сметки за картата и трошоците за синот

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Откако СДСМ побара од премиерот Христијан Мицкоски да каже дали на држа...

Партиски препукувања за патувањето на синот на Мицкоски во САД

Партиски препукувања за патувањето на синот на Мицкоски во САД

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Од СДСМ денеска го повикаа премиерот Христијан Мицкоски да каже дали на...

СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите арамантна, итно прогласување на вонредна состојба

СДСМ: Состојбата во Неготино со пожарите арамантна, итно прогласување на вонредна состојба

Скопје, 13 јули 2024 Според информациите од граѓаните во Неготино и околината, ситуацијата в...

СДСМ најавува дека со сите институционални механизми ќе се спротистави на реализацијата на кредитот од пола милијарда

СДСМ најавува дека со сите институционални механизми ќе се спротистави на реализацијата на кредитот од пола милијарда

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - СДСМ денеска најави дека ќе ги искористи сите институционални механизми...

СДСМ: Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата, тоа е непочитување и на Уставот

СДСМ: Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата, тоа е непочитување и на Уставот

Скопје, 12 јули 2024 На верските обреди не им е местото во македонското Собрание ниту во...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, имаме поповолни кредити и во овој момент, ова е политички кредит

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, имаме поповолни кредити и во овој момент, ова е политички кредит

Скопје, 12 јули 2024 ВМРО-ДПМНЕ и Александар Николовски лажат, имаме поповолни кредити и...

Реакција на ВМРО - ДПМНЕ на соопштението на СДСМ

Реакција на ВМРО - ДПМНЕ на соопштението на СДСМ

Скопје, 12 јули 2024 Минатата година владата на СДС и ДУИ обезбеди евро обврзница од 500 мил...

СДСМ: Со кредитот од Будимпешта јавниот долг ќе отиде над 65 проценти

СДСМ: Со кредитот од Будимпешта јавниот долг ќе отиде над 65 проценти

Скопје, 12 јули 2024 ВМРО-ДПМНЕ ја носи Македонија во долгогодишно политичко и финансиско з...

СДСМ: Пола милијарда кредит во четри очи, дали е ова цената на чувањето на Груевски на безбедно?

СДСМ: Пола милијарда кредит во четри очи, дали е ова цената на чувањето на Груевски на безбедно?

Скопје, 11 јули 2024  Конечно се отворија картите и стана јасно зошто Мицкоски и ВМРО-Д...

СДСМ: ЗНАМ има само епизодна улога во политиката

СДСМ: ЗНАМ има само епизодна улога во политиката

Скопје, 11 јули 2024 ЗНАМ живее во сопствена илузија дека е голем политички фактор, а вс...

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

СДСМ со реакција дека Мицкоски ја криел средбата со Главчев, ВМРО-ДМПНЕ нагласува дека нема тајни средби на јавен настан

Скоје, 11 јули 2024 (МИА) - Опозициската СДСМ денеска преку сооппштение реагира дека премиерот Христ...

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

Тренчевска: Мицкоски е на Самит на НАТО поради државничките одлуки на СДСМ кои тој ги блокираше

10 јули 2024  Присуството на Мицкоски на Самитот на НАТО во Вашингтон е поради храб...

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

СДСМ: Небезбедни автобуси, ЈСП е во колапс, скопјани се гушат од запалени депониии

Скопје, 10 јули 2024   Откако ВМРО-ДПМНЕ го презема власта во Скопје, Градот бу...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Николоски да престанат да се правдаат на состојбата со буџетот, пари имаат за се

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Николоски да престанат да се правдаат на состојбата со буџетот, пари имаат за се

Скопје, 9 јули 2024 Уште неседнати на фотељите, секојдневно ги слушаме функционерите на...

Image

Остани поврзан