• недела, 26 мај 2024
Верстапен: И за 250 милиони нема да го напуштам Ред Бул

Верстапен: И за 250 милиони нема да го напуштам Ред Бул

Милтон Кинс, 3 мај 2024 (МИА) - Светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен изјави дека ниту 250...

Ред Бул најавија заминување на Њуи на почетокот на 2025 година

Ред Бул најавија заминување на Њуи на почетокот на 2025 година

Лондон, 1 мај 2024 (МИА) - Австрискиот Формула 1 тим Ред Бул и шефот на техничкиот оддел Адријан Њуи...

Њуи го напушта Ред Бул?

Њуи го напушта Ред Бул?

Милтон Кинс, 26 април 2024 (МИА) - Еден од најзаслужните за успехот на Ред Бул во Формула 1 шампиона...

Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

  Лондон, 23 април 2024 (МИА) – Возачот на Мекларен, Ландо Норис, изјави денеска дека н...

Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Шангај, 21 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен по денешната победа на трката во Фо...

Ред Бул има намера да го задржи Перез во 2025 година и да го врати Албон во 2026 година

Ред Бул има намера да го задржи Перез во 2025 година и да го врати Албон во 2026 година

Лондон, 17 април 2024 (МИА) – Возачот на Ред Бул, Серхио Перез, очигледно ќе го задржи местото во ти...

Волф: Никој нема да го стигне Верстапен оваа година

Волф: Никој нема да го стигне Верстапен оваа година

Сузука, 7 април 2024 (МИА) - Макс Верстапен уште еднаш успеа на доминантен начин да ја мине прв целт...

Ништо ново во Јапонија: Верстапен на пол-позиција

Ништо ново во Јапонија: Верстапен на пол-позиција

Сузука, 6 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, ќе стартува од првата позиција на Ј...

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Доктор Марко за иднината на Верстапен: Прашајте го Волф!

Бракли, 6 април 2024 (МИА) - Иднината на светскиот шампион во Формула 1, Макс Верстапен останува под...

Саинц: Поблиску сме до Ред Бул отколку што мислев

Саинц: Поблиску сме до Ред Бул отколку што мислев

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Првиот слободен тренинг за Големата награда на Јапонија се покажа како...

Верстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Верстапен со најбрзо време на првиот тренинг во Сузука

Сузука, 5 април 2024 (МИА) - Макс Верстапен беше најбрз на првиот слободен тренинг во Јапонија....

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Двојна победа за Ферари во Австралија, неуспех за Верстапен и Ред Бул

Мелбурн, 24 март 2024 (МИА) - Карлос Саинц и Шарл Леклер направија двојна победа за Ферари на трката...

Верстапен победи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија

Верстапен победи на трката за Големата награда на Саудиска Арабија

Џеда, 9 март 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, победи на денешната трка од Формула 1...

Верстапен може да го напушти Ред Бул ако во тимот остане менаџерот Хорнер

Верстапен може да го напушти Ред Бул ако во тимот остане менаџерот Хорнер

Лондон, 4 март 2024 (МИА) – Јос Верстапен, таткото на актуелниот светски шампион во Формула 1, Макс...

Ред Бул со внатрешна истрага: Хорнер е невин

Ред Бул со внатрешна истрага: Хорнер е невин

Милтон Кинс, 28 февруари 2024 (МИА) - Внатрешната истрага на Ред Бул утврди дека шефот на тимот во Ф...

Image

Остани поврзан