• недела, 19 мај 2024
Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Ракометниот клуб Пелистер се пласираше во финалето на Купот на Македониј...

Македонските ракометари изборија учество на Светското првенство 2025

Македонските ракометари изборија учество на Светското првенство 2025

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ в...

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров дене...

Алкалоид со гостинска победа над Тиквеш го задржа чекорот со водечките екипи

Алкалоид со гостинска победа над Тиквеш го задржа чекорот со водечките екипи

Кавадарци, 13 април 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вцицепрвал Алкалоид вечерва забележа победа...

Ракометарките убедливо ја совладаа Литванија

Ракометарките убедливо ја совладаа Литванија

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Македонските ракометарки убедливо ја совладаа Литванија со 34:24 (18:12...

Еден од најдобрите ракометари на сите времиња ја завршува кариерата

Еден од најдобрите ракометари на сите времиња ја завршува кариерата

Алборг, 2 април 2024 (МИА) - Познатиот дански ракометар, Микел Хансен, кој неколку пати беше проглас...

Хуманитарен ракометен натпревар „Од срце за Јани

Хуманитарен ракометен натпревар „Од срце за Јани" во петок ќе се одржи во Неготино 

Неготино, 30 март 2024 (МИА) - Во Неготино во петок ќе се одржи хуманитарен ракометен натпревар „Од...

Ракометарите ги добија противниците за квалификациите на ЕП 2026

Ракометарите ги добија противниците за квалификациите на ЕП 2026

Копенхаген, 21 март 2024 (МИА) - Ракометната репрезентација на Македонија денеска во Копенхаген ги д...

Ждрепката за квалификациите за ЕП во ракомет откажана бидејќи Србија се најде во иста група со Косово

Ждрепката за квалификациите за ЕП во ракомет откажана бидејќи Србија се најде во иста група со Косово

Копехаген, 21 март 2024 (МИА) - Ждрепката за квалификациите за ЕП во ракомет 2026 година беше прекин...

Во Охрид трето издание на детскиот ракометен камп „40х20“, голем број пријавени учесници од странство

Во Охрид трето издание на детскиот ракометен камп „40х20“, голем број пријавени учесници од странство

Охрид, 20 март 2024 (МИА) – Во Охрид трета година по ред во периодот од 30 јуни до 5 јули ќе се одрж...

Романија повторно подобра од македонските ракометари

Романија повторно подобра од македонските ракометари

Букурешт, 16 март 2024 (МИА) - Македонската ракометна репрезентација го доживеа вториот пораз од Ром...

Еурофарм му посака „добредојде дома“ на Никола Митревски

Еурофарм му посака „добредојде дома“ на Никола Митревски

Битола, 14 март 2024 (МИА) - Никола Митревски по четири години се враќа во својот матичен клуб. Од с...

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

Лазаров со 17 ракометари оди на гостувањето во Романија

Скопје, 12 март 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров одлу...

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави...

Ракометарките поразени од Шпанија во квалификациите за ЕП

Ракометарките поразени од Шпанија во квалификациите за ЕП

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Женската ракометна репрезентација претрпе пораз од Шпанија со 31:19...

Image

Остани поврзан