• недела, 14 јули 2024
На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

На 28 мај закажана конститутивната седница на Собранието

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Конститутивната седница на Собранието е закажана за следниот вторни...

„Студентски отпор“ со барање до пратеничките групи за зголемување на средствата за студентите во Предлог-буџетот за 2023

„Студентски отпор“ со барање до пратеничките групи за зголемување на средствата за студентите во Предлог-буџетот за 2023

Скопје, 21 ноември 2022 (МИА) - „Студентски отпор“ упатува апел до сите пратенички групи во Собранието...

Image

Остани поврзан