• недела, 16 јуни 2024
Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант наскоро ќе го посети Пентагон

Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант наскоро ќе го посети Пентагон

Вашингтон, 16 јуни 2024 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант наскоро ќе го посети Пен...

Кинескиот премиер е во прва посета на Австралија по седум години

Кинескиот премиер е во прва посета на Австралија по седум години

Аделаида, 16 јуни 2024 (МИА) - Кинескиот премиер Ли Кианг, кој е во посета на Австралија, се фокусир...

Албанскиот претседател, Бегај пречекан со државни почести во Приштина, ќе се обрати на Собранието

Албанскиот претседател, Бегај пречекан со државни почести во Приштина, ќе се обрати на Собранието

Приштина, 12 јуни 2024 (МИА) – Претседателот на Република Албанија, Бајрам Бегај е пречекан претплад...

Блинкен пристигна на Блискиот Исток, првата средба во Каиро со претседателот Ал-Сиси

Блинкен пристигна на Блискиот Исток, првата средба во Каиро со претседателот Ал-Сиси

Каиро, 10 јуни 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна на Блиск...

Блинкен в понеделник ќе го посети Израел

Блинкен в понеделник ќе го посети Израел

Вашингтон, 7 јуни 2024 (МИА) - Стејт департментот денеска за израелските медиуми потврди дека државн...

Јавни службеници во посета на македонската амбасада во Тирана

Јавни службеници во посета на македонската амбасада во Тирана

Тирана, 7 јуни 2024 (МИА) - Во посета на македонската амбасада во Тирана, денеска беа учесниците од...

Европските синдикати со поддршка за ССМ, најавена посета во септември

Европските синдикати со поддршка за ССМ, најавена посета во септември

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Генералната секретарка на Европската конфедерација на синдикати Естер Ли...

Столтенберг во дводневна посета на Шведска 

Столтенберг во дводневна посета на Шведска 

Брисел, 6 јуни 2024 (МИА) – Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска ќе отпатува во дв...

Италијанската премиерка Мелони в среда во посета на Албанија

Италијанската премиерка Мелони в среда во посета на Албанија

Тирана, 3 јуни 2024 (МИА) - Италијанската премиерка Џорџа Мелони оваа недела треба да допатува во Ал...

Ѓорѓиевски: Финализираме со проектот за реконструкција на сите улици во Усје

Ѓорѓиевски: Финализираме со проектот за реконструкција на сите улици во Усје

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска го посет...

Вински Музеј -Кавадарци посетен од гости од Украина, Молдавија и Бугарија

Вински Музеј -Кавадарци посетен од гости од Украина, Молдавија и Бугарија

Кавадарци, 31 мај 2024 (МИА) – Гости од Украина, Молдавија и Бугарија денеска го посетија Вински Муз...

Јапонскиот амбасадор во посета на Неготино 

Јапонскиот амбасадор во посета на Неготино 

Неготино, 31 мај 2024 (МИА) - Јапонскиот амбасадор Казуја Оцука денеска беше во работна посета на Не...

Тошковски во посета на Секторот за меѓународна полициска соработка

Тошковски во посета на Секторот за меѓународна полициска соработка

Скопје, 29 мај 2024 (МИА) – Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска го посет...

Блинкен во посета на Молдавија

Блинкен во посета на Молдавија

Кишињев, 29 мај 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска пристигна во глав...

Украинскиот претседател Зеленски утре ќе ја посети Португалија

Украинскиот претседател Зеленски утре ќе ја посети Португалија

Киев, 27 мај 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски утре ќе пристигне во Лисабон за...

Image

Остани поврзан