• вторник, 16 јули 2024
Ангелов: Полицијата веќе има информации за неколку предизвикувачи на пожари

Ангелов: Полицијата веќе има информации за неколку предизвикувачи на пожари

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов вечерва...

Си-Ен-Ен: Повеќе од 20 парчиња оружје регистрирани на името на таткото на напаѓачот на Трамп

Си-Ен-Ен: Повеќе од 20 парчиња оружје регистрирани на името на таткото на напаѓачот на Трамп

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Повеќе од 20 парчиња отужје се регистрирани на таткото на Томас Метј...

ЕВРО2024: Многу помалку безбедносни инциденти од очекуваното

ЕВРО2024: Многу помалку безбедносни инциденти од очекуваното

Берлин, 15 јули 2024 (МИА) – Германија доживеа многу помалку безбедносни инциденти отколку што с...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 15 јули 2024 (МИА) - На 14.07.2024 во 01.50 часот во Шт...

При претрес во Ресенско пронајдена дрога, приведен дваесетгодишник

При претрес во Ресенско пронајдена дрога, приведен дваесетгодишник

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола, по пр...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - Полициски службеници од Полицискат...

Актовка вознемири кумановец, полицијата утврдила дека е празна

Актовка вознемири кумановец, полицијата утврдила дека е празна

Куманово, 10 јули 2024 (МИА) - Актовка оставена на улица на тротоар вознемири жител на улицата „Докт...

Дебата НКЕУ-МК: Транспареност, отчетност и интегритет се клучни за работењето на полицијата, неопходна е и оперативна независност

Дебата НКЕУ-МК: Транспареност, отчетност и интегритет се клучни за работењето на полицијата, неопходна е и оперативна независност

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Транспареност, отчетност и интегритет се кл...

Сесија на НКЕУ-МК на тема „Преку професионалност и интегритет до транспарентност и отчетност во полициското работење“ (во живо)

Сесија на НКЕУ-МК на тема „Преку професионалност и интегритет до транспарентност и отчетност во полициското работење“ (во живо)

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Националната конвенција за Европската Унија...

Српската полиција уапси седуммина активисти на здружението „Не го даваме Јадар“

Српската полиција уапси седуммина активисти на здружението „Не го даваме Јадар“

Белград, 8 јули 2024 (МИА) - Српската полиција синоќа приведе седуммина активисти на здружението „Не...

НКЕУ-МК ќе ја одржи 14-та сесија од Поглавјето 24 на тема  „Преку професионалност и интегритет до транспарентност и отчетност во полициското работење“

НКЕУ-МК ќе ја одржи 14-та сесија од Поглавјето 24 на тема „Преку професионалност и интегритет до транспарентност и отчетност во полициското работење“

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - Националната конвенција за Европската Унија во Република Северна Македон...

Полициски контроли во угостителски објекти, излетнички места и на концерт на подрачје на Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Полициски контроли во угостителски објекти, излетнички места и на концерт на подрачје на Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Скопје, 7 јули 2024 (МИА) - Во изминатото деноноќие од страна на полициски службеници од Единицата з...

МВР: Постојат основи на сомневање за можниот сторител на убиството во Тетово

МВР: Постојат основи на сомневање за можниот сторител на убиството во Тетово

Тетово, 6 јули 2024 (МИА) – Министерството за внатрешни работи денеска информира дека по вчерашното...

МВР: 223 возачи казнети за брзо возење

МВР: 223 возачи казнети за брзо возење

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Во рамки на акциската контрола на територијата на Република Северна Маке...

Полициска интервенција во Версајската палата, наредена евакуација

Полициска интервенција во Версајската палата, наредена евакуација

Париз, 4 јули 2024 (МИА) – Француската полиција спроведува интервенција во Версајската палата, објав...

Image

Остани поврзан