• недела, 14 јули 2024
Општина Карпош: Целосно реконструиран вториот дел од улицата „Козле 3“ во Нерези

Општина Карпош: Целосно реконструиран вториот дел од улицата „Козле 3“ во Нерези

Скопје, 3 јули 2024 Денеска се реализирање завршната фаза од целосната реконструкција на вто...

Реакција на Општина Карпош на соопштението на МВР по повод тепачката во Злокуќани, а потоа и на Клиничкиот центар Мајка Тереза

Реакција на Општина Карпош на соопштението на МВР по повод тепачката во Злокуќани, а потоа и на Клиничкиот центар Мајка Тереза

Скопје, 19 јуни 2024  Општина Карпош реагира на соопштението на Министерството за внатр...

Прекин во водоснабдување за корисниците од неколку улици во Општина Карпош

Прекин во водоснабдување за корисниците од неколку улици во Општина Карпош

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денеска без вода во одред...

Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе биде отстранет, велат од МВР

Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе биде отстранет, велат од МВР

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Забавниот парк кој викендот почна да се поставува на празниот простор ка...

Без струја село Студеничани и делови од општина Карпош

Без струја село Студеничани и делови од општина Карпош

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа на ден денеска б...

Училиштата од општина Карпош ќе компостираат органски отпад од растително потекло

Училиштата од општина Карпош ќе компостираат органски отпад од растително потекло

21 март 2024  Поттикнати од соработката со невладини здруж...

Без вода утре делови од Карпош и Центар

Без вода утре делови од Карпош и Центар

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - Поради отстранување дефект на затворач (шибер) на водоводна мрежа со пре...

Општина Карпош со поддршка за културно-образовни активности

Општина Карпош со поддршка за културно-образовни активности

13 февруари 2024  Во рамки на...

Демант од Општина Карпош на наводите на советничките од „Независни за Карпош“ и на Левица

Демант од Општина Карпош на наводите на советничките од „Независни за Карпош“ и на Левица

Скопје, 2 февруари 2024 Општина Карпош во целост ги демантира наводите на двете независни со...

Изгласан Буџетот на Општина Карпош (ДПЛ)

Изгласан Буџетот на Општина Карпош (ДПЛ)

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - Со 15  гласа „за“ и во тензична атм...

Јакимовски: Со изгласан буџет, Општина Карпош ќе продолжи непречено да функционира

Јакимовски: Со изгласан буџет, Општина Карпош ќе продолжи непречено да функционира

Скопје, 4 јануари 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Карпош, Стевч...

Изгласан Буџетот на Општина Карпош за 2024 година

Изгласан Буџетот на Општина Карпош за 2024 година

Скопје, 4 јануари 2024  Совет...

Протест на вработените во Општина Карпош против недонесувањето на Буџетот

Протест на вработените во Општина Карпош против недонесувањето на Буџетот

Скопје, 3 јануари 2024 Почитувани сограѓани на Општина Карпош, Ние вработените во оп...

Општина Карпош доби европско енергетско признание

Општина Карпош доби европско енергетско признание

Скопје, 27 ноември 2023 Минатата недела, градоначалникот Стевчо Јакимовски го прими Сертифик...

„Комунална хигиена“ апелира да се внимава при фрлање отпад во контејнери

„Комунална хигиена“ апелира да се внимава при фрлање отпад во контејнери

Скопје, 21 ноември 2023 (МИА) - Јавното претпријатие „Комунална хигиена“ - Скопје апелира граѓаните...

Image

Остани поврзан