• понеделник, 20 мај 2024
САД ги вратија нафтените ограничувања за Венецуела

САД ги вратија нафтените ограничувања за Венецуела

Вашингтон, 18 април 2024 (МИА) - Американската влада соопшти дека нема да ја обнови лиценцата за наф...

Рестриктивните мерки за граѓаните на Израел остануваат во сила до утревечер

Рестриктивните мерки за граѓаните на Израел остануваат во сила до утревечер

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Командата на домашниот фронт на израелските безбедносни сили (ИДФ) с...

Во северна Италија стапија на сила ограничувањата поради смогот

Во северна Италија стапија на сила ограничувањата поради смогот

Рим, 20 февруари 2024 (МИА) - Во северната италијанска област Ломбардија стапија на сила ограничувањ...

Путин одобри нови ограничувања за медиумите пред претседателските избори во земјата

Путин одобри нови ограничувања за медиумите пред претседателските избори во земјата

Москва, 14 ноември 2023 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин ги одобри измените на законот со...

Маск: Твитер го ограничи бројот на твитови што луѓето можат да ги гледаат дневно

Маск: Твитер го ограничи бројот на твитови што луѓето можат да ги гледаат дневно

Лос Анџелес, 1 јули 2023 (МИА) - Сопственикот на Твитер Илон Маск денеска објави дека платформата пр...

Холандија воведува ограничувања за извозот на технологија за чипови, протестира Кина

Холандија воведува ограничувања за извозот на технологија за чипови, протестира Кина

Амстердам, 9 март 2023 (МИА) - Холандската влада...

Каталонија воведува ограничувања на водата поради сушата

Каталонија воведува ограничувања на водата поради сушата

Барселона, 22 ноември 2022 (МИА)  -   Од петок во Каталонија се воведуваат ограничувања за потрошувачка...

Канада ги укинува сите ковид-ограничувања за патниците кои пристигнуваат

Канада ги укинува сите ковид-ограничувања за патниците кои пристигнуваат

Торонто, 26 септември 2022 (МИА) - Канада од 1 октомври ќе ги укине сите ограничувања против коронавиру...

Романија најави ограничувања во користењето вода за пиење

Романија најави ограничувања во користењето вода за пиење

Букурешт, 21 јули 2022 (МИА) - Дел локални администрации ќе треба да воведат ограничувања за користење...

САД укинуваат некои од ограничувањата воведени кон Куба

САД укинуваат некои од ограничувањата воведени кон Куба

Вашингтон, 2 јуни 2022 (МИА) – Министерството за транспорт на САД ги укина санкциите за воздушниот сооб...

Јужна Кореја од понеделник повторно воведува рестриктивни мерки

Јужна Кореја од понеделник повторно воведува рестриктивни мерки

Сеул, 9 јули 2021 (МИА) - Јужнокорејските власти од понеделник во следните две недели ќе ги засилат огр...

Мас бара укинување на сите ограничувања во август

Мас бара укинување на сите ограничувања во август

Берлин, 6 јули 2021 (МИА) - Шефот на германската дипломатија Хајко Мас побара укинување на сите огранич...

Русија затвора три региони во Црно Море

Русија затвора три региони во Црно Море

Москва, 24 април 2021 (МИА) - Русија од вечерва го затвора пристапот до одредени региони во Црното Море...

ЕК бара ублажување на ограничувањата на границите во рамките на ЕУ

ЕК бара ублажување на ограничувањата на границите во рамките на ЕУ

Брисел, 23 февруари 2021 (МИА) -

Нов Зеланд ги укинува ограничувањата

Нов Зеланд ги укинува ограничувањата

Велингтон, 22 февруари 2021 (МИА) -

Image

Остани поврзан