• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

19 јуни 2024 Скопје - Kомеморативна седница по повод смртта на Стојан Андов...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

18 јуни 2024      Скопје - Собранието на Реп...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

17 јуни 2024  Скопје -  Работен  состанок за воведувањето на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

17 јуни 2024  Скопје -  Работен  состанок за воведувањето на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 јуни 2024 Бургеншток - Обраќање на претседателката Гордана Сиљановска-Да...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 јуни 2024  Скопје

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 јуни 2024  Скопје

Сончево и многу топло, до 38 степени

Сончево и многу топло, до 38 степени

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачн...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

13 јуни 2024  Скопје - Самит на шефови на држави и влади на учесниците...

Малишиќ: Одредени компании го поскапеа лебот за 10 отсто, стабилизирање на цената со почеток на жетвата

Малишиќ: Одредени компании го поскапеа лебот за 10 отсто, стабилизирање на цената со почеток на жетвата

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Одредени компании го поскапеа лебот за 10 отсто, велат мелничарите. Тоа...

Утрово најсвежо во Лазарополе

Утрово најсвежо во Лазарополе

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Утрово е најсвежо во Лазарополе, 11 степени, а максимални 20 степени се...

Од идната недела уште повисоки температури, на некои места и до 40 степени

Од идната недела уште повисоки температури, на некои места и до 40 степени

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Следните денови ќе се задржи сончево и многу топло време со мала до умер...

Од идната недела уште повисоки температури

Од идната недела уште повисоки температури

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Во следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена...

Да продолжи прихраната на овошките, но и третирањето против болести и штетници,  порачуваат агрометеоролозите

Да продолжи прихраната на овошките, но и третирањето против болести и штетници, порачуваат агрометеоролозите

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - По минатата недела кога во попладневните часови беше изразено променливо...

МИА Најави МКД (ДПЛ)

МИА Најави МКД (ДПЛ)

5 јуни 2024  Свети Ни...

Image

Остани поврзан