• недела, 14 јули 2024
Мицотакис: За шест месеци Солун ќе го добие најмодерното и најубавото метро во Европа

Мицотакис: За шест месеци Солун ќе го добие најмодерното и најубавото метро во Европа

Атина, 20 мај 2024 (МИА) – Во ноември годинава се очекува во Солун свечено да биде пуштена во употре...

Најмалку 102 лица повредени во судир на вагони во метрото во Пекинг

Најмалку 102 лица повредени во судир на вагони во метрото во Пекинг

Пекинг, 15 декември 2023 (МИА) - Најмалку 102 лица се повредени во судир на вагони во метрото во Пек...

Мицотакис во првото пробно возење на метрото во Солун

Мицотакис во првото пробно возење на метрото во Солун

Атина, 18 мај 2023 (МИА) – Солун ќе го има не само најмодерното, туку и најубавото метро во Европа,...

Повторно штрајкуваат вработените во лондонското метро

Повторно штрајкуваат вработените во лондонското метро

Лондон, 10 ноември 2022 (МИА) - Лондон е парализиран поради штрајкот на вработените во метрото. Национа...

Атинскиот аеродром и пристаништето Пиреас од денеска поврзани со директна метро линија

Атинскиот аеродром и пристаништето Пиреас од денеска поврзани со директна метро линија

Атина, 10 октомври 2022 (МИА) - За 55 минути од аеродромот во Атина ќе се стигнува до пристаништето Пир...

Метрото во Атина од понеделник директно ќе ги поврзе аеродромот со пристаништето

Метрото во Атина од понеделник директно ќе ги поврзе аеродромот со пристаништето

Атина, 5 октомври 2022 (МИА) – Со проширување на една од линиите на метрото во Атина и отворање на три...

Шилегов: Автобуското метро годинава почнува да станува реалност

Шилегов: Автобуското метро годинава почнува да станува реалност

Скопје, 19 јануари 2021 (МИА...

Image

Остани поврзан