• четврток, 30 мај 2024
Наполи го отпушти Мацари, Калцона го презеде тимот

Наполи го отпушти Мацари, Калцона го презеде тимот

Неапол, 20 февруари 2024 (МИА) - Италијанскиот фудбалски стручњак Валтер Мацари ја напушти функцијат...

Наполи загуби шест од 10 натпревари под водство на Мацари

Наполи загуби шест од 10 натпревари под водство на Мацари

Торино, 7 јануари 2024 (МИА) – Актуелниот италијански фудбалски шампион Наполи заостанува 20 бода за...

Мацари: Против Јувентус одигравме одличен натпревар, но ни недостасуваше одлучност

Мацари: Против Јувентус одигравме одличен натпревар, но ни недостасуваше одлучност

Неапол, 9 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Наполи, Валтер Мацари, се осврна на поразот од Јувентус...

Официјално: Мацари нов тренер на Наполи

Официјално: Мацари нов тренер на Наполи

Неапол, 14 ноември 2023 (МИА) – Актуелниот италијанскиот фудбалски шампион Наполи вечерва го објави...

Мацари нов тренер на Каљари

Мацари нов тренер на Каљари

Каљари, 15 септември 2021 (МИА) - Валтер Мацари од денес и официјално стана нов тренер на Каљари. Педе...

Image

Остани поврзан