• среда, 19 јуни 2024
Милиќ: Пленковиќ не е поразен со влезот во постизборна коалиција со ДП

Милиќ: Пленковиќ не е поразен со влезот во постизборна коалиција со ДП

Загреб, 7 мај 2024 (МИА) – Портпаролот на хрватската влада, Марко Милиќ денеска изјави дека лидерот...

Пленковиќ: ХДЗ преговара со ДП за формирање влада

Пленковиќ: ХДЗ преговара со ДП за формирање влада

Загреб, 30 април 2024 (МИА) – Претседателот на Хрватската демократска заедница (ХДЗ) и технички прем...

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Митева: Осуда за сексистичкиот напад врз професорката Силјановска стигна и од Дорис Пак 

Скопје, 15 април 2024 За жал и лошите вести брзо се шират. Огромна благодарност за поддршка...

Свечено одбележана 75 годишнината на Друштвото на писателите на Македонија

Свечено одбележана 75 годишнината на Друштвото на писателите на Македонија

Гевгелија,14 јули 2022 (МИА) - Со поетско музичка вечер што се одржа во рамки на манифестацијата „Гевге...

Image

Остани поврзан