• вторник, 25 јуни 2024
Демант на министерот Шаќири во врска со основање факултет за медицина во Струга

Демант на министерот Шаќири во врска со основање факултет за медицина во Струга

13 јуни 2024  Од одредени политички субјекти сум прозван дека сум основал Факултет за з...

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

Скопје, 6 јули 2024  Во врска со наводите изнесени во дел од средствата за јавно информ...

Трамп демантира дека ја предложил Ники Хејли за потпретседател на претстојните избори

Трамп демантира дека ја предложил Ники Хејли за потпретседател на претстојните избори

Вашингтон, 11 мај 2024 (МИА) - Доналд Трамп денеска изјави дека не ја разгледува можноста поранешнат...

Белорусија: Спречен напад од Литванија; Вилнус ги отфрла тврдењата

Белорусија: Спречен напад од Литванија; Вилнус ги отфрла тврдењата

Минск, 25 април 2024 (МИА) - Шефот на белоруската безбедносна служба Иван Тертел изјави дека службат...

Израел демантира дека неговите војници ги закопувале Палестинците во масовна гробница во Газа

Израел демантира дека неговите војници ги закопувале Палестинците во масовна гробница во Газа

Женева, 24 април 2024 (МИА) - Телата откриени во масовна гробница во Појасот Газа не биле закопани о...

Демант од ДИК: Работиме професионално и нема да дозволиме нашиот интегритет и углед да биде нарушен

Демант од ДИК: Работиме професионално и нема да дозволиме нашиот интегритет и углед да биде нарушен

Скопје, 13 април 2024 Државната изборна комисија, најостро го демантира наводите на Проф.Мир...

Тим за комуникации „Претседател за сите - Стево Пендаровски“: Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ 

Тим за комуникации „Претседател за сите - Стево Пендаровски“: Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ 

6 април 2024  Демант на изнесени лажни наводи на прес-конференција на ВМРО-ДПМН...

Демант од Државниот пазарен инспекторат

Демант од Државниот пазарен инспекторат

Скопје, 29 март 2024  Почитув...

Кабинет на Тренчевска: Велковски без конкретни информации излегува со лажни обвиненија

Кабинет на Тренчевска: Велковски без конкретни информации излегува со лажни обвиненија

Скопје, 18 март 2024 (МИА) - Од Кабинетот на дополнителната заменичка министерка за труд и социјална...

Рама демантира дека се испазарил со „нон грата“ за договорот за нормализирање на работата во Парламентот

Рама демантира дека се испазарил со „нон грата“ за договорот за нормализирање на работата во Парламентот

Тирана, 13 март 2024 (МИА) - Премиерот Еди Рама првпат реагираше во врска со постигнатиот договор ме...

Демант од синдикати на пет јавни универзитети на изјавата на техничкиот премиер Џафери

Демант од синдикати на пет јавни универзитети на изјавата на техничкиот премиер Џафери

6 март 2024  Во име на вистината, ви испраќаме демант...

Демант од Општина Карпош на наводите на советничките од „Независни за Карпош“ и на Левица

Демант од Општина Карпош на наводите на советничките од „Независни за Карпош“ и на Левица

Скопје, 2 февруари 2024 Општина Карпош во целост ги демантира наводите на двете независни со...

Демант од Уставниот суд за тврдењата на Павле Трајанов: Судот не го отфрлил предметот за измените на КЗ, се води постапка

Демант од Уставниот суд за тврдењата на Павле Трајанов: Судот не го отфрлил предметот за измените на КЗ, се води постапка

Скопје, 31 јануари 2024 Уставниот суд ги демантира тврдењата на претседателот на Демократски...

Општина Тетово демантира дека се потрошени 211 илјади евра за патни и дневни трошоци

Општина Тетово демантира дека се потрошени 211 илјади евра за патни и дневни трошоци

Тетово, 30 јануари 2024 (МИА) – Претседателот на Советот на Општина Тетово Бесар Дурмиши одржа прес-...

Каземиро демантира трансфер во Саудиска Арабија

Каземиро демантира трансфер во Саудиска Арабија

Манчестер, 28 јануари 2024 (МИА) – Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Каземиро, демантираше дека ќе ј...

Image

Остани поврзан