• понеделник, 20 мај 2024
Шведска го поддржува Марк Руте за следен генерален секретар на НАТО

Шведска го поддржува Марк Руте за следен генерален секретар на НАТО

Стокхолм, 4 април 2024 (МИА) - Шведска е меѓу земјите-членки на НАТО кои сакаат холандскиот премиер...

Шолц го поддржува Руте за нов генерален секретар на НАТО

Шолц го поддржува Руте за нов генерален секретар на НАТО

Берлин, 22 февруари 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц го поддржува холандскиот премиер во...

Image

Остани поврзан