• среда, 19 јуни 2024
Десетици севернокорејски војници ја минаа границата со Јужна Кореја

Десетици севернокорејски војници ја минаа границата со Јужна Кореја

Сеул, 18 јуни 2024 (МИА) - Десетици севернокорејски војници ја преминаа границата со Јужна Кореја, а...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Пјонгјанг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку севернокорејски војници се повредени во експлозија на нагазн...

Украинските погранични власти привеле десетици мажи кои се обидувале да заминат од државата

Украинските погранични власти привеле десетици мажи кои се обидувале да заминат од државата

Киев, 14 јуни 2024 (МИА) - Украинските погранични власти денеска соопштија дека привеле десетици маж...

На „Богородица“ се делеа летоци за потребни документи и совети за побрзо да се премине границата

На „Богородица“ се делеа летоци за потребни документи и совети за побрзо да се премине границата

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници на граничниот премин „Богородица“ денеска делеа инф...

За Србија замина уште еден контингент од 28 унгарски полицајци

За Србија замина уште еден контингент од 28 унгарски полицајци

Будимпешта, 30 мај 2024 (МИА) - Шефот на одделот за гранична полиција на Унгарија, Балаш Ласло, изја...

Ханегби: Израел контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата меѓу Појасот Газа и Египет

Ханегби: Израел контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата меѓу Појасот Газа и Египет

Тел Авив, 29 мај 2024 (МИА) - Израелската војска контролира 75 отсто од тампон зоната долж границата...

Полска ја враќа тампон зоната на границата со Белорусија

Полска ја враќа тампон зоната на границата со Белорусија

Варшава, 29 мај 2024 (МИА) – Премиерот на Полска, Доналд Туск денеска најави дека тампон зоната широ...

Борел: Руската акција на границата со Естонија е неприфатлива

Борел: Руската акција на границата со Естонија е неприфатлива

Брисел, 24 мај 2024 (МИА) - Руското повлекување на пловките што ја означуваат руската граница со Ест...

Иран ќе гради ѕид на границата со Авганистан

Иран ќе гради ѕид на границата со Авганистан

Техеран, 19 мај 2024 (МИА) - Иран планира да ја запре илегалната имиграција од Авганистан. Затоа пла...

Полска ја зајакнува границата кон Русија и Белорусија

Полска ја зајакнува границата кон Русија и Белорусија

Варшава, 18 мај 2024 (МИА) – Премиерот на Полска, Доналд Туск денеска изјави дека почна осовременува...

Полска ја зајакнува границата со Белорусија и планира да ја зајакне границата со Русија

Полска ја зајакнува границата со Белорусија и планира да ја зајакне границата со Русија

Варшава, 9 мај 2024 (МИА) - Полска почна да поставува уште поголем број метални бариери долж граница...

Бајден има намера да го заостри пристапот до азил на американско-мексиканската граница

Бајден има намера да го заостри пристапот до азил на американско-мексиканската граница

Вашингтон, 9 мај 2024 (МИА) -  Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден има наме...

Доменикали: Имавме 11 апликации за нови Гран при, но 24 трки по сезона е граница

Доменикали: Имавме 11 апликации за нови Гран при, но 24 трки по сезона е граница

Лондон, 2 мај 2024 (МИА) – Главниот извршен директор на Формула 1, Стефано Доменикали зборуваше за и...

Полските земјоделци ја прекинаа повечемесечната блокада на границата со Украина

Полските земјоделци ја прекинаа повечемесечната блокада на границата со Украина

Варшава, 29 април 2024 (МИА) - Полските земјоделци денеска ја прекинаа повеќемесечната блокада на гр...

Премиерлигашите ќе гласаат за воведување ограничување на платите

Премиерлигашите ќе гласаат за воведување ограничување на платите

Лондон, 29 април 2024 (МИА) - Премиер лигата може да воведе ограничување на платата. Се очекува дене...

Image

Остани поврзан