• недела, 14 јули 2024
Излезе од печат поетската збирка „Литературни искри”

Излезе од печат поетската збирка „Литературни искри”

Гостивар, 18 мај 2024 (МИА) - Во пресрет на 11. Меѓународен поетски фестивал „Литературни искри”, из...

Еко активисти го чистеа дворот на гостиварската болница

Еко активисти го чистеа дворот на гостиварската болница

Гостивар, 13 април 2024 (МИА) – Волонтери од Асоцијацијата за демократс...

Приведен криумчар од Србија, пронајдени осум мигранти од Сирија

Приведен криумчар од Србија, пронајдени осум мигранти од Сирија

Скопје, 12 август 2023 (МИА) - На булеварот „Гевгелија“, на излезот од Гевгелија, утрово во 07.40 ча...

Во Гостивар се одржа еколошката акција „Генералка викенд“

Во Гостивар се одржа еколошката акција „Генералка викенд“

Гостивар, 13 мај 2023 (МИА) - Вработени во општинската администрација, ученици, преставници на невла...

Бочварски на прелиминарната електронска распределба на социјалната зграда во Гевгелија

Бочварски на прелиминарната електронска распределба на социјалната зграда во Гевгелија

Скопје, 3 април 2023 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска ќе престојува...

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Приведени тројца крадци од Гостиварско за издржување затворски казни

Скопје, 1 април 2023 (МИА) - Полициски службеници од Полициска станица Гостивар вечра и денескаво Го...

Приведено лице од Гостивар за поседување хероин

Приведено лице од Гостивар за поседување хероин

Скопје, 29 јануари 2021 (МИА) - Момче од Гостивар е приведено синоќа откако полициски служебеници откри...

Image

Остани поврзан