• недела, 14 јули 2024
Путин го овласти Володин да присуствува на погребот на Ебрахим Раиси

Путин го овласти Володин да присуствува на погребот на Ебрахим Раиси

Москва, 22 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин го овласти претседателот на руската Д...

Володин: По одлуката на САД за запленување руски средства, Русија има основ да конфискува  имот на Западот

Володин: По одлуката на САД за запленување руски средства, Русија има основ да конфискува имот на Западот

Москва, 22 април 2024 (МИА) - Русија сега има основа да заплени имот на Западот, откако Претставничк...

Володин: Лидерите на ЕУ би требало да ги „оладат главите“

Володин: Лидерите на ЕУ би требало да ги „оладат главите“

Москва, 23 јуни 2022 (МИА) – Претседателот на руската Државна дума, Вјачеслав Володин денеска изјави де...

Володин: НАТО се обидува да ја окупира Украина

Володин: НАТО се обидува да ја окупира Украина

Москва, 18 јануари 2022 (МИА) - Претседателот на руската Државна дума, Вјачеслав Володин денеска оцени...

Image

Остани поврзан