• вторник, 16 јули 2024
Украина тврди дека спречила серија руски бомбашки напади во Киев на 9 мај

Украина тврди дека спречила серија руски бомбашки напади во Киев на 9 мај

Киев, 13 мај 2024 (МИА) - Украина денеска соопшти дека спречила руска операција која планирала да из...

Убиени шест полицајци во бомбашки напади во Мексико

Убиени шест полицајци во бомбашки напади во Мексико

Мексико Сити, 12 јули 2023 (МИА) - Шест полицајци и агенти на обвинителството се убиени, а 12 други...

Смртна казна за 38 лица поради бомбашките напади во 2008 година во Индија

Смртна казна за 38 лица поради бомбашките напади во 2008 година во Индија

Њу Делхи, 18 февруари 2022 (МИА) - Индиски суд денеска изрече смртна казна за 38 лица, поврзани со бомб...

Image

Остани поврзан