• недела, 14 јули 2024
Кејн: Поразот во финалето на ЕП 2020 беше тежок, но ни помага да го имаме вистинскиот начин на размислување сега

Кејн: Поразот во финалето на ЕП 2020 беше тежок, но ни помага да го имаме вистинскиот начин на размислување сега

Берлин, 14 јули 2024 (МИА) – Капитенот на англиската фудбалска репрезентација Хари Кејн ги спореди Е...

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Шпанија е фаворит во финалето: Герет Саутгејт го префрли притисокот врз ривалите

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Англија ќе се сретне со Шпанија во финале...

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Родри: Уверени сме дека можеме да ја победиме Англија

Берлин, 12 јули 2024 (МИА) - Шпанскиот играч од средниот ред Родри е убеден дека тој и неговите соиг...

Саутгејт: Шпанија ќе биде неверојатно тежок ривал, ова е најдобриот тим на ЕП

Саутгејт: Шпанија ќе биде неверојатно тежок ривал, ова е најдобриот тим на ЕП

Дортмунд, 11 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт ги искажа очекувањата за финале...

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Кејн тренира нормално во пресрет на полуфиналето со Холандија

Дортмунд, 9 јули 2024 (МИА) - Селекторот на англиската репрезентација Герет Саутгејт можеше да се оп...

Англичаните загрижени за изборот на судија на натпреварот против Холандија

Англичаните загрижени за изборот на судија на натпреварот против Холандија

Дортмунд, 9 јули 2024 (МИА) - Англиските фудбалски фанови го изразија своето незадоволство поради на...

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Шо: Не ги разбирам критиките кон Саутгејт

Берлин, 8 јули 2024 (МИА) - Левиот бек на Англија, Лук Шо, откри дека имал навистина тежок почеток н...

Саутгејт: Англиските медиуми објавуваат тактики додека се обидуваме да го освоиме ЕП

Саутгејт: Англиските медиуми објавуваат тактики додека се обидуваме да го освоиме ЕП

Дортмунд, 8 јули 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт е незадоволен од протекувањето н...

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

ЕВРО2024: Битка за двете последни полуфинални места

  Берлин, 6 јули 2024 (МИА) – Полуфиналните пресметки на Европското фудбалско првенство...

Белингем доби условна суспензија

Белингем доби условна суспензија

Дизелдорф, 5 јули 2024 (МИА) - Се изрекуваат казни за фудбалерите на ЕП во Германија, а последен санкциониран е супер...

Стоунс: Можеме да ја победиме Швајцарија

Стоунс: Можеме да ја победиме Швајцарија

Дизелдорф, 4 јули 2024 (МИА) - Швајцарија има многу добри фудбалери, но англиската репрезентација ве...

Венгер го критикуваше настапот на Англија против Словачка

Венгер го критикуваше настапот на Англија против Словачка

Лондон, 1 јули 2024 (МИА) - Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер реагираше на настапот на сел...

Англија нема пораз од Швајцарија цели 43 години

Англија нема пораз од Швајцарија цели 43 години

Дизелдорф, 30 јуни 2024 (МИА) - Англија на драматичен начин се пласираше во четвртфиналето на Евро 2...

Саутгејт: Духот што го покажавме ни помогна да го надминеме предизвикот

Саутгејт: Духот што го покажавме ни помогна да го надминеме предизвикот

Гелзенкирхен, 30 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, беше многу задоволен од те...

Белингем: Бевме на 30 секунди од враќање дома, покажавме карактер

Белингем: Бевме на 30 секунди од враќање дома, покажавме карактер

Гелзенкирхен, 30 јуни 2024 (МИА) - Џуд Белингем се надева дека неговиот клучен гол и последователнио...

Image

Остани поврзан