• сабота, 15 јуни 2024
Во штипската населба Леваци ќе се реконструираат неколку улици

Во штипската населба Леваци ќе се реконструираат неколку улици

Штип, 10 јуни 2024 (МИА) - Ова лето ќе има големи  градежните активности во штипската населба Л...

Штипски „Стипион“ се поднови со нова машина ровокопач

Штипски „Стипион“ се поднови со нова машина ровокопач

Штип, 10 јуни 2024 (МИА) - Директорот на ЈП „Стипион“, Панче Стефановски денеска на прес-конференциј...

Во Штип во вторник ќе се прска против комарци

Во Штип во вторник ќе се прска против комарци

Штип, 7 јуни 2024 (МИА) - Акција за дезинсекција против комарци ќе се спроведе на територија на општ...

Државна матура во Штип полагаат 475 ученици

Државна матура во Штип полагаат 475 ученици

Штип, 8 јуни 2024 (МИА) - Во штипските средни училишта денеска државна матура полагаат 475 матуранти...

Во Штип градскиот превоз со нов режим за сообраќај од 10 јуни

Во Штип градскиот превоз со нов режим за сообраќај од 10 јуни

Штип, 7 јуни 2024 (МИА) - Градскиот автобуски превоз во Штип од 10 јуни...

Пуштен во употреба полузатворениот Градски пазар во Штип

Пуштен во употреба полузатворениот Градски пазар во Штип

Штип, 7 јуни 2024 (МИА) - Во Штип денеска свечено беше пуштен во употреба полузатворениот Градски па...

Се реконструира главната водоводна линија во  Штип

Се реконструира главната водоводна линија во  Штип

Штип, 6 јуни 2024 (МИА) - Почна реконструкцијата на главната водоводна мрежа за ниска зона во должин...

Крводарителска акција во штипски Дом на млади под мото „Биди хуман како Тоше“

Крводарителска акција во штипски Дом на млади под мото „Биди хуман како Тоше“

Штип, 6 јуни 2024 (МИА) - Во Дом на млади во Штип вечерва ќе се пеат песните на Тоше Проески, а...

Приведен штипјанец, затекнат при извршување „тешка кражба“

Приведен штипјанец, затекнат при извршување „тешка кражба“

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Полицијата утрово, во 00:15 часот, го лишил...

Се финализира изградбата на полузатворениот Градски пазар во Штип

Се финализира изградбата на полузатворениот Градски пазар во Штип

Штип, 4 јуни 2024 (МИА) - Се финализираат градежните работи околу новиот полузатворен дел на Градски...

Штипскиот градоначалник на средби со наградени спортисти и ученици

Штипскиот градоначалник на средби со наградени спортисти и ученици

Штип, 4 јуни 2024 (МИА) - Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов денеска оствари средби со претставн...

Штипските детски градинки утре ќе го одбележат Денот на детето

Штипските детски градинки утре ќе го одбележат Денот на детето

Штип, 31 мај 2024 (МИА) - Дечињата и родителите утре ќе учествуваат во одбележување на 1 јуни - Дено...

Штипскиот градоначалник на средба со боксерите од клубот „Пинк Пантер“

Штипскиот градоначалник на средба со боксерите од клубот „Пинк Пантер“

Штип, 29 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов денеска имаше средба со претставниц...

Во центарот на Штип поставени подземени контејнери

Во центарот на Штип поставени подземени контејнери

Штип, 29 мај 2024 (МИА) - Пуштени во употреба првите подземни контејнери во централното градско подр...

Штипскиот Универзитет „Гоце Делчев“ организира „Отворен и кариерен ден“

Штипскиот Универзитет „Гоце Делчев“ организира „Отворен и кариерен ден“

Штип, 28 мај 2024 (МИА) - Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) - Штип денеска организираше „Отворен и к...

Image

Остани поврзан