• вторник, 25 јуни 2024
Претседателот Херцог со поддршка за Нетанјаху за договорот за заложници и благодарност до Бајден за презентација на израелскиот предлог

Претседателот Херцог со поддршка за Нетанјаху за договорот за заложници и благодарност до Бајден за презентација на израелскиот предлог

Ерусалим, 2 јуни 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска му се заблагодари на амери...

Херцог: Израел ги разгледува сите опции

Херцог: Израел ги разгледува сите опции

Тел Авив, 14 април 2024 (МИА) – Израелскиот претседател Исак Херцог во интервју за „Скај њуз“ изјави...

Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа

Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа

Ерусалим, 2 април 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Јицак Херцог вечерва упати извинување поради...

Херцог: Случајот против Израел пред Меѓународниот суд е страшен и апсурден

Херцог: Случајот против Израел пред Меѓународниот суд е страшен и апсурден

Ерусалим, 9 јануари 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог де...

Херцог: Израел е подготвен за уште едно примирје во замена за заложници

Херцог: Израел е подготвен за уште едно примирје во замена за заложници

Тел Авив, 19 декември 2023 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска пред група амбасадори...

Херцог: Хутите ја минаа црвената линија во Црвено Море

Херцог: Хутите ја минаа црвената линија во Црвено Море

Ерусалим, 13 декември 2023 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска изјави дека јеменскит...

Мелони ја изрази поддршката на Италија за израелскиот народ „во овие тешки моменти“

Мелони ја изрази поддршката на Италија за израелскиот народ „во овие тешки моменти“

Дубаи, 1 декември 2023 (МИА) - Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска му кажала на израелскиот...

Херцог: Израел не може да остави вакуум во Газа

Херцог: Израел не може да остави вакуум во Газа

Ерусалим, 16 ноември 2023 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог рече дека Израел не може да ос...

Канадскиот премиер разговарал со израелскиот претседател за нападите на Хамас

Канадскиот премиер разговарал со израелскиот претседател за нападите на Хамас

Отава, 23 октомври 2023 (МИА) - Канадскиот премиер Џастин Трудо објави дека разговарал со израелскио...

Херцог: Војната меѓу Израел и Хамас е конфликт помеѓу апсолутно добро и апсолутно зло

Херцог: Војната меѓу Израел и Хамас е конфликт помеѓу апсолутно добро и апсолутно зло

Тел Авив, 16 октомври 2023 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска изјави дека војната п...

Херцог: Израел се подготвува за долга кампања против Хамас

Херцог: Израел се подготвува за долга кампања против Хамас

Ерусалим, 12 октомври 2023 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска изјави дека неговата...

Израелски претседател: Ги повикувам светските лидери да го поддржат Израел со зборови и со дела

Израелски претседател: Ги повикувам светските лидери да го поддржат Израел со зборови и со дела

Тел Авив, 9 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Израел Исак Херцог, го спореди упадот на милитант...

Бајден: Посветеноста на Америка кон Израел е „железна“

Бајден: Посветеноста на Америка кон Израел е „железна“

Вашингтон, 18 јули 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска на состанокот со израелс...

Херцог смета дека Израел е исправен пред најсериозната криза од своето постоење

Херцог смета дека Израел е исправен пред најсериозната криза од своето постоење

Тел Авив, 25 април 2023 (МИА) -...

Херцог предложи компромис за реформата на правосудството, Нетанјаху експресно го одби

Херцог предложи компромис за реформата на правосудството, Нетанјаху експресно го одби

Image

Остани поврзан