• недела, 26 мај 2024
Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Најмногу дожд на Попова Шапка во изминатите 24 часа

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал на Попова Шапка, каде според...

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Намалена видливост од 50 до100 метри поради магла на патот Лисец - Попова Шапка

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има на патниот правец...

Магла на патот Лисец-Попова Шапка

Магла на патот Лисец-Попова Шапка

Скопје, 29 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива...

Најстудено и најмногу снег на Попова Шапка

Најстудено и најмногу снег на Попова Шапка

Скопје, 14 февруари 2024 (МИА) - На Попова Шапка изутрина во 7:30 часот...

Слаби врнежи од снег на Попова Шапка, сите патни правци проодни

Слаби врнежи од снег на Попова Шапка, сите патни правци проодни

Скопје, 13 февруари 2024 (МИА) - Слаби врнежи од снег има на Попова Шапка. Сообраќајот на државните...

Пуштена во употреба новата автобуска линија Тетово - Попова Шапка - Тетово

Пуштена во употреба новата автобуска линија Тетово - Попова Шапка - Тетово

Тетово, 27 јануари 2024 (МИА) - Општина Тетово и јавното претпријатие „Тетово Транспорт“ денеска офи...

Од денеска автобуски превоз од Тетово до Попова Шапка и назад

Од денеска автобуски превоз од Тетово до Попова Шапка и назад

Тетово, 27 јануари 2024 (МИА) – Граѓаните кои сакаат да ја посетат Попова Шапка од денеска ќе имаат...

Слаб снег на Попова Шапка и во југозападниот дел од државата

Слаб снег на Попова Шапка и во југозападниот дел од државата

Скопје, 15 јануари 2024 (МИА) - Јавното претпријатие „Македонијапат“ вечерва информира дека сообраќа...

Слаб снег на Попова Шапка и Стража

Слаб снег на Попова Шапка и Стража

Скопеј, 15 јануари 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одв...

Манастирската црква на Попова Шапка го празнуваше патронот Свети Наум Охридски Чудотворец

Манастирската црква на Попова Шапка го празнуваше патронот Свети Наум Охридски Чудотворец

Тетово, 5 јануари 2024 (МИА) - Празникот Свети Наум Охридски Чудотворец беше прославен во истоименио...

Спасовски: Граѓаните знаат да живеат во соживот, мир и толеранција, така да продолжиме

Спасовски: Граѓаните знаат да живеат во соживот, мир и толеранција, така да продолжиме

Скопје, 1 јануари 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Сп...

Демократско Движење: ДУИ со празни ветувања го остави во заборав туристичкиот центар “Попова Шапка”

Демократско Движење: ДУИ со празни ветувања го остави во заборав туристичкиот центар “Попова Шапка”

Скопје, 29 декември 2023 Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Во пресрет на започ...

Приведен жител од Мала Речица, осомничен дека поставил знаме на Албанија на манастирот на Попова Шапка

Приведен жител од Мала Речица, осомничен дека поставил знаме на Албанија на манастирот на Попова Шапка

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Приведено е едно лице од Мала Речица, кое се сомничи дека вчеравечер...

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

Свештеник пријавил непознати лица во полиција дека го симнале црковното знаме од јарбол на црковниот имот на Попова Шапка

Тетово, 28 ноември 2023 (МИА) - Две маскирани лица го симнале знамето на Македонската Православна Цр...

Најмногу снег во Дебар, најстудено на Попова Шапка

Најмногу снег во Дебар, најстудено на Попова Шапка

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Најмногу снег во изминатите 24 часа е наврнат во Дебар и Ѓуриште 20...

Image

Остани поврзан