• недела, 26 мај 2024
Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

Реал против Панатинаикос за трофејот во кошаркарската Евролига

  Берлин, 25 мај 2024 (МИА) – Реал Мадрид повторно е финалист во кошаркарската Евролига...

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Панатинаикос е првиот финалист во Евролигата

Берлин, 24 мај 2024 (МИА) - Дуелот во полуфиналето на кошаркарската Евролига меѓу Панатинаикос и Фенербахче им припад...

Евролигата ја избра најдобрата петорка

Евролигата ја избра најдобрата петорка

  Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Евролигата денеска ја објави најдобрата петорка за сезона...

Панатинаикос му се приклучи на Реал на кошаркарскиот фајналфор

Панатинаикос му се приклучи на Реал на кошаркарскиот фајналфор

  Атина, 8 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на Панатинаикос изборија настап на фајналфор ту...

Панатинаикос поднесе две жалби по поразот од Макаби во третиот натпревар од плејофот во Евролигата

Панатинаикос поднесе две жалби по поразот од Макаби во третиот натпревар од плејофот во Евролигата

Белград, 1 мај 2024 (МИА) - Панатинаикос по поразот од Макаби (83:85) синоќа во третиот натпревар од...

Хезоња на крајот на сезоната го напушта Реал

Хезоња на крајот на сезоната го напушта Реал

  Мадрид, 12 март 2024 (МИА) – Хрватскиот кошаркар Марио Хезоња ќе ги напушти редовите...

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

Лесор играч на колото во кошаркарската Евролига

  Минхен, 2 март 2024 (МИА) – Кошаркарот на Панатинаикос, Матијас Лесор, е прогласен де...

Панатинаикос е заинтересиран за Мициќ

Панатинаикос е заинтересиран за Мициќ

Атина, 15 февруари 2024 (МИА) – Грчкиот кошаркарски гигант Панатинаикос е сериозно заинтересиран за...

Драконски безбедносни мерки во Атина за денешниот натпревар Панатинаикос –Марсеј

Драконски безбедносни мерки во Атина за денешниот натпревар Панатинаикос –Марсеј

Атина, 9 август 2023 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, со стотици полицајци, хеликоптер, дрон...

Бејкон потпиша за Панатинаикос

Бејкон потпиша за Панатинаикос

Атина, 22 октомври 2022 (МИА) – Грчкиот кошаркарски великан, Панатинаикос објави информација за постигн...

Радоњиќ нов тренер на Панатинаикос

Радоњиќ нов тренер на Панатинаикос

Атина, 30 јуни 2022 (МИА) – Црногорскиот кошаркарски стручњак, Дејан Радоњиќ е наз...

Дендиас откри зошто на средбата со шпанската министерка носеше маска од Панатинаикос

Дендиас откри зошто на средбата со шпанската министерка носеше маска од Панатинаикос

Атина, 29 јули 2020 (МИА) - Министерката и нејзиното семејство имаат конкретна наклонетост кон тим чии...

Дендиас со маска од ФК Панатинаикос ја пречека шефицата на шпанската дипломатија

Дендиас со маска од ФК Панатинаикос ја пречека шефицата на шпанската дипломатија

Атина, 28 јули 2020 (МИА) - Со маска од фудбалскиот клуб Панатинаикос, министерот за надворешни работи...

Панатинаикос го најави заминувањето на Калетес

Панатинаикос го најави заминувањето на Калетес

Атина, 3 јули 2020 (МИА) – Грчкиот кошаркарски великан Панатинаикос и официјално го најави заминувањето...

Панатинаикос треба да се раздели со огромна сума ако сака да ја напушти Евролигата

Панатинаикос треба да се раздели со огромна сума ако сака да ја напушти Евролигата

Атина, 13 јуни 2020 (МИА) - Целите на 38-кратниот шампион на Грција Панатинаикос се јасни - непосредно...

Image

Остани поврзан