• среда, 17 јули 2024
Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Љупчо Палевски - Палчо денеска на распит во...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна поста...

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - По повеќе од пет месеци поминати во екстрад...

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за правда изрази благодарност до турските власти за презе...

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

МВР потврди дека Палевски е екстрадиран и пренесен е во КПУ Затвор Скопје

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (1...

Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Скопје, 15 мај 2014 (МИА) – Љупчо Палевски Палчо вечерва со полициска придружба е спроведен во Истра...

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Љупчо Палевски-Палчо, првообвинет за двојното убиство на 14-годишната Ва...

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Тошковски: Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски попладнево изјави дека...

Палевски ќе биде екстрадиран веднаш по завршувањето на административните документи, информира Аврамовска - Мадиќ

Палевски ќе биде екстрадиран веднаш по завршувањето на административните документи, информира Аврамовска - Мадиќ

Скопје, 1 март 2024 (МИА) – Заменик министерката за правда Викторија Аврамовска - Мадиќ во врска со...

Лога и Тунч во Анкара разговараа за екстрадиција на Палевски

Лога и Тунч во Анкара разговараа за екстрадиција на Палевски

Скопје, 8 февруари 2024 (МИА) - Министерите за правда на Северна Македонија и Турција, Кренар Лога и...

Џафери за МИА: Во Анкара ќе се бараат информации што треба дополнително да се направи за екстрaдиција на Палевски

Џафери за МИА: Во Анкара ќе се бараат информации што треба дополнително да се направи за екстрaдиција на Палевски

Скопје, 6 февруари 2024 (МИА) - Делегација предводена од министерот за...

Екстрадицијата на Палевски  може да се случи скоро, не е спорна од разузнавачко безбедносен аспект

Екстрадицијата на Палевски може да се случи скоро, не е спорна од разузнавачко безбедносен аспект

Скопје, 9 јануари 2024 (МИА) - Екстрадицијата на осомничен за двојно убиство, Љупчо Палевски – Палчо...

Турското обвинителство му одреди на Палевски привремен затвор од 40 дена

Турското обвинителство му одреди на Палевски привремен затвор од 40 дена

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - На првосомничениот во случајот со убис...

Пендаровски не очекува турските власти да ја одолговлекуваат екстрадицијата на Љупчо Палевски

Пендаровски не очекува турските власти да ја одолговлекуваат екстрадицијата на Љупчо Палевски

Скопје, 21 декември 2023 (МИА) - Претседателот на државата Стево Пендаровски во вечерашното гостувањ...

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека имал средба со Палевски

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека имал средба со Палевски

Скопје, 19 декември 2023  Скандалозно, Христијан Мицкоски, јавно призна дека имал средб...

Image

Остани поврзан