• понеделник, 20 мај 2024
Вујовиќ нов тренер на хрватски Нексе

Вујовиќ нов тренер на хрватски Нексе

  Загреб, 26 февруари 2024 (МИА) – Црногорскиот ракометен стратег и поранешен тренер на...

СЕХА Лига: Победа на Еурофарм Пелистер против Нексе

СЕХА Лига: Победа на Еурофарм Пелистер против Нексе

  Битола, 14 март 2023 (МИА) -...

Еурофарм Пелистер загуби од Нексе во првиот осминафинален меч од Европската лига на ЕХФ

Еурофарм Пелистер загуби од Нексе во првиот осминафинален меч од Европската лига на ЕХФ

Нашице, 29 март 2022 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер со негатива од три гола се враќаат од го...

Image

Остани поврзан