• вторник, 18 јуни 2024
Конте сака да ги види Данило и Киеза во Наполи

Конте сака да ги види Данило и Киеза во Наполи

Неапол, 30 мај 2024 (МИА) – Антонио Конте е заинтересиран за трансфер на Федерико Киеза во Наполи.&n...

Рома заинтересирана за Киеза

Рома заинтересирана за Киеза

  Рим, 22 април 2024 (МИА) – Фудбалскиот клуб Рома и нејзиниот тренер Даниеле Де Роси с...

Јувентус ќе слуша понуди за Киеза

Јувентус ќе слуша понуди за Киеза

Торино, 17 април 2024 (МИА) - Раководството на Јувентус летово ќе слуша понуди за својот фудбалер Фе...

Алегри: Киеза може да постигне 14-16 гола оваа сезона

Алегри: Киеза може да постигне 14-16 гола оваа сезона

Торино, 21 август 2023 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри очекува ефикасна сезона за...

ПСЖ заинтересиран за Киеза како можна замена за Нејмар

ПСЖ заинтересиран за Киеза како можна замена за Нејмар

Париз, 15 август 2023 (МИА) – Пари Сен-Жермен е заинтересиран за Федерико Киеза како замена за Нејма...

Јувентус е подготвен да го продаде Киеза за најмалку 50 милиони евра

Јувентус е подготвен да го продаде Киеза за најмалку 50 милиони евра

Торино, 12 јули 2023 (МИА) - Ливерпул и Њукасл нема да можат да го ангажираат крилниот напаѓач на Ју...

Киеза ќе пропушти шест месеци поради повреда на коленото

Киеза ќе пропушти шест месеци поради повреда на коленото

Рим, 10 јануари 2022 (МИА) - Лекарскиот преглед ја потврди повредата на лигаментит...

Киеза ќе го пропушти дербито со Наполи

Киеза ќе го пропушти дербито со Наполи

Торино, 10 септември 2021 (МИА) - Јувентус објави дека напаѓачот Федерико Киеза поради повреда ќе го пр...

Челзи понуди 100 милиони евра за Киеза

Челзи понуди 100 милиони евра за Киеза

Лондон, 14 јули 2021 (МИА) – Премиерлигашот Челзи е заинтересиран за играчот за врска на Јувентус, Феде...

Киеза веќе е дел од Јувентус

Киеза веќе е дел од Јувентус

Торино, 5 октомври 2020 (МИА) - Шампионот во Серија „А“, Јувентус се засили со репрезентативецот Федери...

Image

Остани поврзан