• вторник, 25 јуни 2024
Србија: Осомничените за убиството на  малата Данка донесени во Обвинителството

Србија: Осомничените за убиството на малата Данка донесени во Обвинителството

Белград, 17 април 2024 (МИА) - Во Вишото јавно обвинителство во Заечар утрово од притвор се донесени...

Во Србија потрага по телото на Данка Илиќ (2) и дебата за „колективната траума“

Во Србија потрага по телото на Данка Илиќ (2) и дебата за „колективната траума“

Белград, 5 април 2024 (МИА) - Во Србија додека се уште трае потрагата по телото на убиената двегодиш...

АТВ: Осомничените за убиството на малата Данка ja удриле со автомобил, па телото го фрлиле на депонија

АТВ: Осомничените за убиството на малата Данка ja удриле со автомобил, па телото го фрлиле на депонија

Белград, 4 април 2024 (МИА) - По обраќањето на српскиот претседател Александар Вучиќ дека се уапсени...

Вучиќ: Уапсени две лица осомничени за убиство на Данка Илиќ

Вучиќ: Уапсени две лица осомничени за убиство на Данка Илиќ

Белград, 4 април 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека се уапсени две л...

Интерпол распиша жолта потерница за исчезнaтата Данка Илиќ од Србија

Интерпол распиша жолта потерница за исчезнaтата Данка Илиќ од Србија

Белград, 31 март 2024 (МИА) - Меѓународната полициска организација Интерпол распиша жолта потерница...

Image

Остани поврзан