• сабота, 13 јули 2024

Вучиќ: Уапсени две лица осомничени за убиство на Данка Илиќ

Вучиќ: Уапсени две лица осомничени за убиство на Данка Илиќ

Белград, 4 април 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека се уапсени две лица осомничени за убиството на Данка Илиќ и додаде дека сторителите го признале убиството, јави дописникот на МИА од Белград.

- Одиме на местото каде што е фрлено телото, рече Вучиќ на седницата на Владата и додаде „со какви чудовишта си имаме работа“.

Полицијата уапси две лица осомничени за убиството на Данка Илиќ, соопшти претседателот Александар Вучиќ на вонредна седница на Владата на Србија.

-Колку што разбрав, тие го признаа делото. Тие одат на местото каде што беше фрлено телото на детето, додава Вучиќ.

Тој се заблагодари на полицијата за големиот труд и посветеност.

Десет дена траеше потрагата по двегодишната Данка Илиќ која исчезна во Бањско поле кај Бор. об/мс/

Остани поврзан