• вторник, 18 јуни 2024
Тодески две сезони во Бутел, се надева дека ќе напредува под раководство на Кузманоски

Тодески две сезони во Бутел, се надева дека ќе напредува под раководство на Кузманоски

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Младиот Теодор Тодески во следните две сезони ќе ги брани боите на Буте...

ЦУК: Пожари на отворено во скопските општини Бутел, Карпош, Сарај

ЦУК: Пожари на отворено во скопските општини Бутел, Карпош, Сарај

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Три пожари на отворено се регистрирани изминатите 24 часа. Пожарникари и...

Дел од општина Бутел без вода

Дел од општина Бутел без вода

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Без вода денеска од 12:15 часот се дел од к...

Мицкоски: Тоа дека ДУИ полнеле кутии на денот на изборите е докажано од суд

Мицкоски: Тоа дека ДУИ полнеле кутии на денот на изборите е докажано од суд

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) -Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска обвини дека на дено...

Битиќи од Бутел: Резултатот е нула-нула, a на 8 мај заеднички одлучуваме за победникот

Битиќи од Бутел: Резултатот е нула-нула, a на 8 мај заеднички одлучуваме за победникот

Скопје, 27 април 2024 „Резултатот  е нула-нула, сè уште немаме победник или поразен. На...

Пендаровски: Немаме потреба од нов Устав и нови договори, туку да ги завршиме обврските и да станеме членка на ЕУ

Пендаровски: Немаме потреба од нов Устав и нови договори, туку да ги завршиме обврските и да станеме членка на ЕУ

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Северна Македонија ја позициониравме во НАТО и тоа е најголем успех по...

Димитриевски: Македонија заслужува претседател од граѓаните, кои го даваат легитимитетот за тој што ќе ги претставува и заштитува

Димитриевски: Македонија заслужува претседател од граѓаните, кои го даваат легитимитетот за тој што ќе ги претставува и заштитува

Скопје, 17 април 2024 (МИА) – Се одважив, влегов во оваа битка за иден претседател на државата затоа...

Силјановска Давкова: Во работата ќе ме води она што сум го ветила пред граѓаните

Силјановска Давкова: Во работата ќе ме води она што сум го ветила пред граѓаните

Скопје, 13 април 2024 (МИА) - Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата Гордана Силјановск...

Мисајловски: На 24 април заокружете го бројот 2 за Силјановска Давкова за заедно да пишуваме позитивна историја за Македонија

Мисајловски: На 24 април заокружете го бројот 2 за Силјановска Давкова за заедно да пишуваме позитивна историја за Македонија

Скопје, 13 април 2024 Деновиве бев во посета на повеќе населени места, видов што се сѐ прав...

Костовски: Граѓаните во Бутел чувствуваат дека општината се менува на подобро

Костовски: Граѓаните во Бутел чувствуваат дека општината се менува на подобро

Скопје, 2 април 2024 -За да има едно релаксирање треба да имаме влада која што навистина има...

ИЗБОРИ 2024/Ковачевски: СДСМ оди на двојна победа

ИЗБОРИ 2024/Ковачевски: СДСМ оди на двојна победа

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва на отворање на пр...

Клонот на детската градинка „11 Октомври“ во населбата Бутел 1 во завршна фаза на градба, се очекува од септември да згрижува нови 120 дечиња

Клонот на детската градинка „11 Октомври“ во населбата Бутел 1 во завршна фаза на градба, се очекува од септември да згрижува нови 120 дечиња

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) – Нови 120 дечиња од почетокот на наредната учебна година во септемвр...

Мицкоски и Костовски во Бутел на увид на проектот за речното корито на Серава

Мицкоски и Костовски во Бутел на увид на проектот за речното корито на Серава

Скопје, 11 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНР Христијан Мицскоски и градоначалникот н...

Без струја делови од општините Бутел, Гази Баба и Ѓорче Петров

Без струја делови од општините Бутел, Гази Баба и Ѓорче Петров

Скопје, 8 февруари 2024 (МИА) - Без струја денеска ќе бидат делови од општините Бутел, Гази Баба и Ѓ...

Без струја утре делови од Бутел и Кисела Вода

Без струја утре делови од Бутел и Кисела Вода

Скопје, 30 јануари 2024 (МИА) - Без струја утре ќе бидат делови од општините Бутел и Кисела Вода, ин...

Image

Остани поврзан