• вторник, 18 јуни 2024
Пеци: Зачленувањето на Косово во СЕ ќе се одложи ако не започне процесот за формирање на ЗСО

Пеци: Зачленувањето на Косово во СЕ ќе се одложи ако не започне процесот за формирање на ЗСО

Приштина, 19 април 2024 (МИА) – Директорот на Косовскиот институт за истражување и развој на политик...

Врховниот суд на Израел привремено го одложи враќањето во Појасот Газа на палестински пациенти лекувани во Тел Авив и Ерусалим

Врховниот суд на Израел привремено го одложи враќањето во Појасот Газа на палестински пациенти лекувани во Тел Авив и Ерусалим

Тел Авив, 21 март 2024 (МИА) - Врховниот суд на Израел привремено го одложи спроведувањето на одлука...

Нетанјаху: Офанзивата во Рафа може да се одложи доколку се постигне договор за прекин на огнот

Нетанјаху: Офанзивата во Рафа може да се одложи доколку се постигне договор за прекин на огнот

Тел Авив, 26 февруари 2024 (МИА) – Израелската воена офанзива врз јужниот палестински град Рафа може...

Израелскиот Висок суд го одложи спроведувањето на законот со кој се отежнува импичментот против премиерот Нетанјаху

Израелскиот Висок суд го одложи спроведувањето на законот со кој се отежнува импичментот против премиерот Нетанјаху

Тел Авив, 4 јануари 2024 (МИА) – Со шест наспроти поет гласа на судиите израелскиот Висок суд одлучи...

Американскиот специјален обвинител Смит побара почетокот на судењето на Трамп да се одложи за 11 декември

Американскиот специјален обвинител Смит побара почетокот на судењето на Трамп да се одложи за 11 декември

Мајами, 24 јуни 2023 (МИА) - Американскиот специјален обвинител Џек Смит вчера побара да се одложи п...

Image

Остани поврзан