• среда, 19 јуни 2024

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има до четврток, особено во попладневните часови.

Како што соопштија од УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Стабилизирање на времето се очекува од петок.бт/мд/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан