• вторник, 05 декември 2023

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Чави по ремито со Мајорка: Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Барселона, 27 септември 2023 (МИА) – Тренерот на Барселона, Чави го критикуваше тимот грешките во одбраната на синоќешното гостување во Палма де Мајорка.

 

Каталонците одиграа 2:2 со Мајорка и освоија само бод, иако важеа за големи фаворити.

 

- Проблемот е што противникот поведе по нашата грешка. Само што почнавме да го играме нашиот најдобар фудбал, имаше уште една грешка во одбраната. Вакви грешки не треба да се случуваат, особено на вакви натпревари. Имавме чисти шанси, а примивме два гола по наши очигледни грешки. Не победивме поради грешки. Треба да ја подобриме нашата дефанзивна игра. Минатата година во одбрана бевме многу силни, изјави Чави.

 

Барселона по седум натпревари во Ла Лига има 17 бодови и во моментов е на првото место. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан