• понеделник, 20 мај 2024
Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Мундо Депортиво: Во понеделник ќе се решава судбината на Чави во Барселона

Барселона, 19 мај 2024 (МИА) - Раководството на Барселона утре ќе одлучи за иднината на тренерот на...

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Барселона, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави проговори за расположението во кое работи...

Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

Чави: Следната сезона ќе бидеме посилни

Барселона, 17 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави Ернандез по победата над Алмерија (2:0)....

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Барселона сака да го позајми Дијаз од Ливерпул

Барселона, 16 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Луис Дијаз може да ја продолжи кариерата во Ла...

Чави: Ако го испуштиме и второто место би било чекор назад за Барса, натпреварот против Сосиедад е од витално значење

Чави: Ако го испуштиме и второто место би било чекор назад за Барса, натпреварот против Сосиедад е од витално значење

Барселона, 12 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави ги сподели своите очекувања за утрешниот...

Повредениот Дест останува во Барселона

Повредениот Дест останува во Барселона

  Барселона, 10 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Барселона, Сержињо Дест нема да го напуш...

Ливерпул подготвен да се раздели со Нуњез за 85 милиони евра

Ливерпул подготвен да се раздели со Нуњез за 85 милиони евра

  Мадрид, 10 мај 2024 (МИА) – Уругвајскиот фудбалски репрезентативец Дарвин Нуњез би мо...

Барселона потпиша нов договор со тинејџерот Кубарси

Барселона потпиша нов договор со тинејџерот Кубарси

  Барселона, 9 мај 2024 (МИА) – Младиот шпански фудбалер Пау Кубарси го продолжи догово...

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

Евролига: Олимпијакос последен учесник во фајнлфорот

  Барселона, 9 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на грчки Олимпијакос се пласираа на фајнлфо...

Гринвуд трансфер цел на Барселона

Гринвуд трансфер цел на Барселона

Мадрид, 8 мај 2024 (МИА) – Претседателот на шпанскиот прволигаш Хетафе, Анхел Торес, откри дека...

Барселона е заинтересирана за Дарвин Нуњез

Барселона е заинтересирана за Дарвин Нуњез

Лондон, 7 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Дарвин Нуњез може да ја продолжи кариерата во Шпан...

Барселона не може да го купи Феликс од Атлетико Мадрид

Барселона не може да го купи Феликс од Атлетико Мадрид

Барселона, 7 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Барселона, Жоао Феликс може да го напушти каталонскиот кл...

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Медиуми: Барса ќе го отпушти Чави ако не заврши второпласирана

Барселона, 6 мај 2024 (МИА) – Барселона би можела да го отпушти тренерот Чави Ернандес по завршу...

Баерн вади огромна сума за Френки де Јонг

Баерн вади огромна сума за Френки де Јонг

Минхен, 5 мај 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен ќе се обиде да го привлече играчот од средн...

Претседателот на Барселона по поразот од Жирона: „Вака не може...“

Претседателот на Барселона по поразот од Жирона: „Вака не може...“

Барселона, 5 мај 2024 (МИА) - Топло ладно - така може да се окарактеризира сезоната на Барселона без...

Image

Остани поврзан