• среда, 17 април 2024

Санционирани 167 возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Санционирани 167 возачи во Скопје, 42 за брзо возење

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - На територија на СВР Скопје вчера се изречени вкупно 167 мерки за сообраќајни прекршоци.

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи казнети се 42 возачи за брзо возење, 17 за возење под дејство на алкохол, 10 возачи за возење без возачка дозвола, а изречени се и 12 мерки против возачи кои поминале на црвено светло. бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан