• петок, 19 април 2024

Санкционирани возачи 154 во Скопје, 25 за брзо возење

Санкционирани возачи 154 во Скопје, 25 за брзо возење

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - На територија на град Скопје вчера се изречени вкупно 154 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 25 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, шест санкции за користење мобилен телефон при возење, шест мерки за минување на затворен сигнал - црвено светло, две санкции за управување под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопшти МВР.са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан