• понеделник, 22 април 2024

САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

Приштина, 26 мај 2023 (МИА) - Амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер, ја осуди постапката на косовските власти и повика таа веднаш да се прекине.

„САД ја осудуваат акцијата на косовските власти да пристапат до општинската зграда на северот на Косово. Таа насилна мерка мора веднаш да престане“, напиша на Твитер амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер. паг/

Фото: Твитер

Остани поврзан