• вторник, 28 мај 2024
САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

Приштина, 26 мај 2023 (МИА) - Амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер, ја осуди постапката на...

Блинкен: СAД го осудија предлогот на рускиот Парламент да ги признае двете украински сепаратистички републики како независни

Блинкен: СAД го осудија предлогот на рускиот Парламент да ги признае двете украински сепаратистички републики како независни

Вашингтон, 16 февруари 2022 (МИА) - СAД остро го осуди...

Image

Остани поврзан