• недела, 26 мај 2024
САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

САД со осуда за акцијата на косовските власти и побараа итен прекин

Приштина, 26 мај 2023 (МИА) - Амбасадорот на САД во Приштина, Џефри Ховениер, ја осуди постапката на...

Image

Остани поврзан