• петок, 08 декември 2023

Приведен дилер од тетовско, при претрес пронајдена дрога

Приведен дилер од тетовско, при претрес пронајдена дрога

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) - Полициски службеници уапсиле едно лице од тетовско откако при претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

-Вчера во 18:50 часот во тетовско Непроштено, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 34-годишниот А.Ш. од истото село. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи. 

Лицето е задржано во полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава. фф/бак/

Фото: МИА Архива

Остани поврзан